Advert

DÜĞÜNLERİN İPTALİ KASAPLARI DA VURDU!

DÜĞÜNLERİN İPTALİ KASAPLARI DA VURDU!
DÜĞÜNLERİN İPTALİ KASAPLARI DA VURDU! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez, Koronavirüs salgını, Kurban Bayramı, balık sezonunun açılması ve düğünlerin iptal olmasının kasapları olumsuz etkilediğini belirterek, düğünler iptal olduğu için et siparişlerinin de iptal olduğunu söyledi.

Kasap esnafının işlerinde geçmişe göre durgunluk olduğunu belirten Gülmez, kurban bayramı ve balık sezonunun et satışlarını düşürdüğünü, düğünlerin iptalinin ise daha çok etkilediğini dile getirdi.

"Kasap mağdur durumda"

Koronavirüs salgını, Kurban Bayramı, balık sezonunun açılması ve düğünlerin iptal olmasının kasapları çok etkilediğinin altını çizen Gülmez, "Koronavirüs döneminde kasaplar ister istemez olumsuz etkilendi. Salgının ilk aylarında lokanta ve benzeri yerlerin kapalı olmasından dolayı buralara et satamadık. Ama şuan o konuda sıkıntı yok. Kurban Bayramı ise umduğumuzdan daha iyi geçti. İnsanlar zor durumda olmasına rağmen yine de kurbanını kesti. İnsanlar et ihtiyacını görmüş oldu. Akabinde balık çıktı. Bu sefer insanlar balığı özlemişti, ona rağbet gösterdi. Kasap biraz mağdur durumda. Her şey aşılacak." dedi.

"Siparişlerimiz iptal oldu"

Düğünlerin yasaklanmasının kasapları önemli ölçüde etkilediğini belirten Gülmez, sözlerine şöyle devam etti; "1 ton et siparişim vardı. Düğünler iptal olduğu için bu siparişlerim de iptal oldu. Bu yüzden kasaplar çok etkilendi. Yaz döneminde kasaplar düğünlere et satarlar. Ancak düğünlerin olmaması kasaplarımızı zarara soktu."

"Günü kurtarıyoruz"

Kasapların geçmiş yıllara göre mağdur durumda olduğunu ve ancak günü kurtarabildiğini aktaran Mehmet Şükrü Gülmez; "Şuanda kasaplar hayat mücadelesi vermeye çalışıyor. Artık kasaplar kazanç elde etme amacında değil. Herkes iş yerini götürme amacı içerisinde. Tüm kasaplar dükkanını zararsız götürme, işçisinin parasını ödeme amacında. Ordu'daki kasaplarımız şuan sadece günü kurtarabiliyor. Para kazanmak şuan daha zor."  diye konuştu.

Yem fiyatlarının yükselmesinin de insanları üzdüğünü söyleyen Gülmez, acilen besicilere yem desteği olmaması durumunda birçok besicinin bu işi bırakacağını, bu yüzden de et fiyatlarının çok yükselebileceğini kaydetti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI