Advert

DOKTORLARA BRİFİNG VEREN SAĞLIKÇI COVİD ÇIKTI!

DOKTORLARA BRİFİNG VEREN SAĞLIKÇI COVİD ÇIKTI!
DOKTORLARA BRİFİNG VEREN SAĞLIKÇI COVİD ÇIKTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Böylesi artık sadece Ordu’da oluyor

Doktorlara brifing veren sağlıkçı Covid çıktı!

Ordu’da doktorlara brifing veren bir sağlıkçının Covid-19 testi pozitif çıktı. İlçe Sağlık Müdürlüğü, seminere katılan yaklaşık 13 hekimi önce 14 günlük karantinaya gönderdi, daha sonra bu kararını iptal ederek “maske ile çalışmak koşulu” ile görevlerine devam etmelerini istedi.

Ordu, sağlıktaki beceriksiz yöneticiler yüzünden skandallarla anılmaya devam ediyor. Bu kez fıkra gibi ibretlik bir olay, Covid-19 ile mücadelenin ana merkezi olan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığında yaşandı.

Her şey toplantıda yaşandı

Çarşamba günü uzman hekim, başhekim yardımcısı ve aile hekimi olmak üzere 13 hekim Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne toplantıya çağırıldı. Toplantıda yaklaşık 1 saat kadar bir sağlık personeli bu hekimlere brifing verdi. Brifingin sonlarına doğru brifingi veren sağlık personeli katılımcılardan 2 dakika izin istiyor ve hemen geleceğini belirtiyor. Ancak gidiş o gidiş. 2 dakikaya geleceğini söyleyen personel gelmiyor onun yerine başka bir personel panikle doktorların yanına gelerek skandal bilgiyi toplantıya katılanlara veriyor.

Testi pozitif çıktı

Meğer ki brifing veren sağlık personeli yakın temaslı olduğundan dolayı Covid PCR testi vermiş. Bu testin sonucu çıkıncaya kadar idari izin verilmesi gereken bu personel çalışmaya devam etmiş ve covid testinin sonucu da toplantı sonrası pozitif çıkınca ortalık karışmış.

Skandal bununla da bitmiyor

Bunun üzerine, ilde hekim sıkıntısı çekilirken, 14’e yakın suçsuz günahsız hekim 14 gün karantinaya alınmış. Bu personel ile aynı odada çalışan 7 personel de karantinaya gönderilmiş.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden gelen mesaj sonrası 14 gün karantinaya gireceklerini öğrenen hekimler, bu kez de yoldan çevrilip, maske ile çalışın talimatı ile hastanelere gönderildi. Yedi gün sonra kontrol Covid testi yaptırmaları önerildi.

Bu doktorlar telefonlarına ilçe Sağlık Müdürlüğünden gelen 14 gün karantina mesajına rağmen bilim kurulu önerileri doğrultusunda maskeli olarak çalışmaya devam ediyorlar.

İlimizde İl Sağlık Müdürlüğü ve Ordu Devlet Hastanesi’nde zincirleme yaşanan ve artık insan sağlığını tehdit eder boyuta ulaşan bu skandallara daha ne kadar göz yumulacağı da merak ediliyor.

Biz bir kez daha görevimizi yapıyor ve başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanı, Valimiz ve tüm yetkilileri bu sorumluları artık görevlerinden uzaklaştırmaya çağırıyoruz. Erdoğan Erişen/Ordu Hayat

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV