Advert

DOKA’ya Vali Sonel başkanlık yaptı

DOKA’ya Vali Sonel başkanlık yaptı
DOKA’ya Vali Sonel başkanlık yaptı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

DOKA tarafından bu dönem toplam 49 projenin desteklenerek eş finansmanla birlikte 30 Milyon TL’nin üzerinde bir yatırımın bölgede harekete geçirileceği belirtildi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA)'nın yönetim kurulu toplantısı, Dönem Başkanı Ordu Valisi Tuncay Sonel'in başkanlığında Rize’de gerçekleştirildi. DOKA yönetim kurulu toplantısının ülkemize, bölgemize ve illerimize hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Sonel, Türkiye’nin her bölgesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Kalkınma Ajansları eliyle çok güzel projeler yürütüldüğünü söyledi.

30 milyon liralık proje

DOKA tarafından 2020 yılında yürütülecek olan Coğrafi İşaretli Ürünler Mali Destek Programı ve Turizm Altyapısına Yönelik Mali Destek Programlarına ilişkin sonuçların değerlendirildiği toplantıda; toplam 49 projenin desteklenerek eş finansmanla birlikte 30 Milyon TL’nin üzerinde bir yatırımın bölgede harekete geçirileceği belirtildi.

Toplantıda ayrıca, bu yıl içinde özel sektöre yönelik, özellikle ihracata dönük yüksek katma değerli ürünlerin üretimi konularında uygulamaya geçirilmesi planlanan destek programı konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Dönem Başkanı Ordu Valisi Tuncay Sonel'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, bölgedeki illerin İl Genel Meclisi başkanları, Artvin, Giresun, Rize ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası başkanları ile DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman katıldı. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi