Advert

DİYABETİN YÜKÜ DE HEMŞİRELERDE

DİYABETİN YÜKÜ DE HEMŞİRELERDE
DİYABETİN YÜKÜ DE HEMŞİRELERDE Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Dünya Diyabet Gününün bu yıl temasının hemşireler ve diyabet olduğunu belirten Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, hemşirelerin diyabetten etkilenen insanlar için fark oluşturabileceğini kaydetti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Kasapoğlu, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında yaptığı açıklamada, "Uluslararası Diyabet Örgütü; sağlık profesyonellerinin, diyabetli bireyleri daha iyi eğitim ve finansman yoluyla desteklemeleri için en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamak için atılabilecek adımlar hakkında politika yapıcı ve hemşirelerle doğrudan temas halindedir" dedi.

Kasapoğlu, "Toplumun değerli bir üyesi olan hemşireler, çok çeşitli sağlık sorunları ile yaşayan insanları desteklemek için önemli rol oynamaktadır. Diyabetle yaşayan veya diyabete yakalanma riski olan bireylerin de bu desteğe ihtiyacı vardır. Hemşireler genellikle diyabetli bireylerin etkileşim kurduğu ilk ve bazen tek sağlık profesyonelidir ve bu nedenle ilk değerlendirme, bakım ve tedavilerinin kalitesi hayati önem taşır" diye konuştu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’ne göre sağlık profesyonellerinin yüzde 59’unu oluşturan hemşirelerin sayısının 2030 yılına kadar yüzde 8 artması gerekiyor. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ