DİVANİ’DE SEL TEHLİKESİ ÖNLENDİ

DİVANİ’DE SEL TEHLİKESİ ÖNLENDİ
DİVANİ’DE SEL TEHLİKESİ ÖNLENDİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gülyalı ilçesine bağlı Turnasuyu ve Tepealtı mahallelerini birbirinden ayıran Divani vadisini beton yola kavuşturdu. Güzergahta yapılan altyapı çalışmalarıyla birlikte, bölge sakinlerinin yıllardır süren, toz, çamur, su baskını ve sel çilesi sona erdi.

Karadeniz Bölgesi’nin en fazla yağış alan illerinden biri olan Ordu’da, sel ve su baskınlarına karşı alınan tedbirler artırılıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, 22 Ağustos’ta, derenin taşması sonucu suların evlerin önüne kadar yükseldiği, harmanda fındığı bulunan birçok üreticinin mahsulünün denize sürüklendiği Divani Vadisi’nde çalışma başlattı. İlk olarak Divani Deresi’nin yol ile bağlantılı olan kısımlarında, yağmur sularının geçişlerine menfezler yerleştirildi. Menfez çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte güzergahta beton yol çalışması başlatıldı. Kısa sürede tamamlanan beton yol ve menfez çalışmalarının ardından, önemli bir soruna neşter atıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı ilçesinin önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturduklarını belirtirken, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe de, “Afet konusundaki hassasiyetlerimizi dikkate alarak önerilerimizi ivedilikle hayata geçiren, beton yol çalışmasıyla büyük bir sorunu ortadan kaldıran Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!