Advert

Dişe dokunur hizmet!

Dişe dokunur hizmet!
Dişe dokunur hizmet! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, kurulduğu günden bugüne kadar 1 milyonun üzerinde hastaya hizmet sundu.

2019’un Ocak ayında yeni binasına taşınan Diş Hekimliği Fakültesi, son teknolojik sistemlerle donatılmış alt yapısı ile her gün yüzlerce hastaya hizmet sunmaya devam ediyor. Yaklaşık 13 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan ve 109 aktif ünit ile insan sağlığına daha geniş bir çerçevede hizmet sunan Diş Hekimliği Fakültesi 28 öğretim üyesi, 3 uzman, 65 araştırma görevlisi ve 362 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

16 bin cerrahi işlem

Bölgede hizmeti ile ön sıralarda oyan ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ne 2018 yılında 77 bin 414 hasta başvurdu, 245 bin hastaya diş tedavisi, 4 bin hastaya da cerrahi işlem uygulandı. Bununla birlikte kurulduğu 2012 yılından bugüne geçen süre içerisinde Diş Hekimliği Fakültesine 308 bine yakın hasta başvurarak 1 milyonun üzerinde diş tedavi işlemi 16 bin hastada ise cerrahi işlem gerçekleştirildi.

Engelli hastalara da hizmet

Yapılan tedavi işlemlerinin yanı sıra önümüzdeki birkaç ay içerisinde yataklı servis aktif hale getirilerek zihinsel engelli hastaların  diş tedavileri işlemlerinin gerçekleştirileceği bilgisi verildi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ