Advert

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ'NE 2 YENİ ÜNİTE!

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ'NE 2 YENİ ÜNİTE!
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ'NE 2 YENİ ÜNİTE! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi Hekimliği Fakültesinde Engelli ve Dental Tomografi Ünitelerinin açılışı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen açılışa Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı, Genel Sekreter V. Dr. Öğretim Üyesi M. Sami Güler, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ile akademik ve idari personel katıldı.

 

"Turuncu bayrak ödülü aldık"

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı, “15 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Fakültemiz 8 anabilim dalı, 8 poliklinik, 6 laboratuvar, 4 preklinik, 2 lokal anestezi bölümü, 1 kütüphane, 5 derslik ve seminer salonundan oluşmaktadır. Hizmetimizi bu akıllı binada vermekteyiz, geçen yıl engelliler için Yükseköğretim Kurulu tarafından turuncu bayrak ödülü aldık. Bugün de Fakültemizde bölgemizdeki engelli bireyler için Engelli Ünitesi ve Dental Tomografi Ünitesi’nin açılışını gerçekleştireceğiz.” dedi.

 

"Sağlık ihtiyacını karşılıyoruz"

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan ise şunları söyledi; “Diş Hekimliği Fakültemiz, gerçekleştirdiği çok sayıda tedavi ve cerrahi işlemlerle bölgemizin önemli bir sağlık ihtiyacını karşılamaktadır. Fakültemiz, bulunduğu bölge ve bu bölgede yaşayanlar için değer oluşturma hedefiyle sağlık hizmetlerine aralıksız devam etmektedir. Bugün burada Engelli Ünitesi ve Günübirlik Kliniği’nde özel bireylerimizin ve tedaviden korkan hastaların genel anestezi gerektiren durumlarda onların ağız ve diş sağlıkları için gerekli olan ameliyathanemizin açılışını yapacağız. Bununla birlikte halihazırda Fakültemizde genel anestezi altında tedavi bekleyen 300’e yakın engelli hasta vardır. Ayrıca açılışını gerçekleştireceğimiz Dental Tomografi Ünitesi ile hastalarımızın baş ve boyun bölgesine ait görüntüleme işlemleri sayesinde ayrıntılı teşhis ve tedavi yapılabilecektir."

 Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SINAVLAR ERTELENDİ
SINAVLAR ERTELENDİ
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!