Advert

“DEVLET YALAN SÖYLÜYOR!”

“DEVLET YALAN SÖYLÜYOR!”
“DEVLET YALAN SÖYLÜYOR!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Milletvekili Adıgüzel’den 17 gün sonra uyandılar

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisinin Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in iki hafta önce açıkladığı rakamlarla basın açıklaması yaptı ve vefat sayısının saklandığını söyledi.

Seyit Torun, 1-25 Eylül tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 nedeniyle 1488 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklaması üzerine, sadece CHP yönetimindeki 11 büyükşehir belediyesi kayıtlarına göre aynı tarihlerde 1604 kişinin “bulaşıcı hastalık” nedeniyle vefat ettiğini belirterek, “Devlet vatandaşına yalan söylemez” dedi.

Önce Adıgüzel açıklamıştı

Seyit Torun’dan 17 gün önce 9 Eylül’de TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, bu verileri açıklamış, o gün ve sonrasında da bakanlığın gerçek rakamları sakladığını söylemişti.

Torun’u 10’a katlamıştı

TBMM Kanunlar Ve Kararlar Başkanlığı’nın açıkladığı milletvekillerinin çalışma istatistiklerine göre Ordu’nun en başarılı muhalefet milletvekili, CHP’li Dr. Mustafa Adıgüzel olmuştu. Adıgüzel, 230 performans ile 23 performansa sahip Seyit Torun’u 10’a katlamıştı.

Torun’un bu rakamlarla ilgili açıklamayı bile Adıgüzel’den 17 gün sonra yapması, performansı ile ilgili TBMM verilerini doğrulamış oldu.

Şeffaf olun çağrısı

Torun, açıklamasının son bölümünde Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilerin şüphe yarattığını ileri sürerek, şeffaf olma çağrısında bulundu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti