DEMOKRAT PARTİ VİTRİNE ÇIKTI

DEMOKRAT PARTİ VİTRİNE ÇIKTI
DEMOKRAT PARTİ VİTRİNE ÇIKTI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un ardından Selçuk Yücesan ve Ertuğrul Koç'un da Demokrat Parti'ye geçmesi üzerine bir tanışma toplantısı düzenlendi. Ordu'nun 19 ilçesinde yeniden DP teşkilatlarının kurulacağı ve halk için mücadele edileceği belirtildi.

Demokrat Parti Ordu il ve Altınordu teşkilatında hareketlilik sürüyor. Yeni İl Başkanı Selçuk Yücesan, millet için çalışacaklarını ve iktidara geleceklerini söyledi.

"DP'yi iktidara taşıyacağız"

Yücesan, "Demokrat Partisi çatısı altında siyaset yapma kararımız çerçevesinde, Milletvekilimiz Cemal Enginyurt ile birlikte, DP'yi yeniden iktidara taşımak niyet ve arzusuyla yeni bir siyasi yola girdik. DP, 74 yıllık bir siyasi kültürün devamı olan bir parti. Uzun yıllar hem beraber hareket ettiğim Enginyurt ile beraber Milliyetçi Hareket Partisi'nden bir ayrılık yaşadık. Cemal Enginyurt'un milletten aldığı vekillik görevinin devamı, millete hizmet noktasında istek ve enerjimizin varlığından yeni bir siyasi çatısı altında siyasete devam etme kararı verdik." dedi.

"Enerjimiz ve azmimiz var"

'Demokrat Parti, gerek bizim düşüncelerimize gerekse ülkücü karakterimize en uygun siyasi hareket olduğu için bundan sonra çatısı altında siyaset yapacağız' diyen Yücesan, şunları söyledi; "Milletvekilimizle beraber yol yürüyeceğiz. MHP'ye hiçbir kırgınlığımız yok. Teşekkür ederek yolumuzu ayırdık. Bundan sonra DP çatısı altında yolumuza devam edeceğiz. DP Ordu İl Başkanlığı görevini layıkıyla yapacağım. DP'yi iktidara getirmek ve milletin sorunlarına çare olmak için siyaset yapmaya devam edeceğiz. Türkiye'de bugün iktidara talip olan siyasi hareket olmadığını gözlemliyoruz. DP'ye katılımızla birlikte iktidar alternatifi olduğunu düşünüyoruz. Hedefimiz, DP'li bir Cumhurbaşkanı seçtirip, iktidara gelmek. Yolumuz budur. Görevlendirilmiş ve görevlendirilecek arkadaşlarımızla ve Milletvekilimiz Cemal Enginyurt ile beraber omuz omuza yürüyeceğiz. DP'nin iktidarı için azmimiz ve enerjimiz var. Bu hedefi gerçekleştireceğiz. Sahada olacağız. Ordu'nun 19 ilçesinde tekrar teşkilatlanacağız ve milletin derdine çözüm olacağız."

Demokrat Parti Ordu Kurucu İl Başkanı Ercan Gündüz ise; "Demokrat Partisi ailesi olarak görev değişikliği yaptık. Ordu'da Selçuk Yücesan ile devam ediyoruz. DP, babalarımızın, dedelerimizin partisi. Ordu'da vizyonu ve misyonu olan bir parti." dedi.

Altınordu İlçe Başkanı olarak atanan Ertuğrul Koç da şunları söyledi; "Demokrat Parti, yıllardır olan bir partimiz. Milletvekilimiz Cemal Enginyurt'un vasıtasıyla bu partinin içerisinde bulunuyoruz. Birlikte yol yürüme kararı aldık. Allah izin verirse de, ilk seçimde DP'yi iktidara taşımak için var gücümüzle çalışacağız."

DP Ordu İl Yönetimi şu isimlerden oluştu: Selçuk Yücesan, Tahsin Kaya, Mahmut Akkuş, Kani Özen, Bülent Yılmaz, Serdar Şahin, Bora Furtun, Atacan Köse, Fatih Çelebi, Metin Biber, Murat Şener, Bahadır Aşkın, Adem Can, Osman Köksal, Yusuf Okumuş, Duran Yağcıoğlu, Oktay Yücedağ, Hakan Türkmen, Ercan Gündüz, Birol Tokat, Ayhan Bayrak, İbrahim Eyigün, Tuncay Yılmaz, Erdoğan İnce, Orhan Şanlı, Ahmet Yılmaz, Barış Kılıç, Yasemin Yılmaz, Köksal Şenyurt, İsmail Kalyoncu, Tamer Kalpaklıoğlu, Yiğit Çabuk, Hulusi Yerebasmaz, Beytullah Özcanlı, Sinem Tezcan, Erbil Akçiçek, Kaan Dinç, Yüksel Koçak, Önder Asru, Serhat Çelebioğlu, Erhan Sağra.

Altınordu İlçe Yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Ertuğrul Koç, Levent Güven, Umut Gönül, Kutlu Köksal, Sezgin Ünal, Onur Bayazıt, Fatih Karadağ, Uğur Ateş, Beytullah Altun, Ayhan Canlıca, Hakan Bayazıt, Kerim Güler, Hasan Şenyurt, Ömer Kılıç, Abdullah Şenyurt, Oğulcan Baysal, Nevzat Gür, Mehmet Akdin, Gültekin Toksoy, Alptürk Enginyurt, Selma Şahin, Şenol Öztürk, Kadir Yıldırım, Kemal Palavar, Mevlüt Kuvan, Cihat Bayrak, Sinan Palazoğlu, Ahmet Semih Demir, Nail Çelebi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"