Advert

"DEMİRYOLU'NA İHTİYACIMIZ VAR"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsaları İstişare Toplantısında ilimizin yerelde ve ulusal sorunlarını dile getirirken, aynı zamanda her hafta gerçekleştirdikleri komite toplantıları neticesinde üyelerinden gelen sorun ve çözüm önerilerini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na aktardı.

Başkan Şahin taleplerini sıraladı!

 

Başkan Şahin, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eksiklerini ve bu konudaki talepleri, THY tarafından Ordu iline ek sefer talep ettiklerini, Samsun-Sarp Demir yolunun mutlaka Ordu’dan geçmesi gerektiğini, Kredi, vergi ve prim ödemelerinde yapılandırma gerektiğini, okulların açılmaması nedeniyle sıkıntı çeken firmaların sorunlarını TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na iletti.

"Antalya, İzmir ve Kıbrıs’a sefer istiyoruz"

THY tarafından Ordu iline ek sefer talep ettiklerini kaydeden Şahin; “Ordu Giresun Havaalanında İstanbul’a sefer sayısı çok az,  biz Ordu olarak en fazla göç veren illerden bir tanesi olduğumuz için Ordu İstanbul hattındaki sefer sayısının çoğaltılmasını talep etmekteyiz. Aynı zamanda sizlerin aracılığı ile Antalya, İzmir ve Kıbrıs’a yeniden sefer konulmasını istiyoruz." dedi.

"Demiryolu Ordu'dan geçmeli"

Samsun-Sarp Demir yolunun mutlaka Ordu’dan geçmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin; “Samsun-Sarp Demir Yolunun önemi bizim için çok büyük, Ordu ve Giresun ili atlanarak bu yol olmaz Başkanım, bu demir yolunun Ordu ve Giresun’dan geçmesi gerekiyor. İlimizin lojistik bir merkez olması için bizim Samsun- Sarp Demiryoluna ihtiyacımız var, bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Kredi, vergi ve prim ödemelerinde yapılandırma da talep eden Şahin, "Ödenmesi gereken kredi, vergi ve prim ödemeleri için yeniden yapılandırılma ve taksitlendirme yapılması ve gecikme zamlarının affedilmesini istememekteyiz." dedi.

Başkan Şahin, son olarak okulların açılmaması nedeniyle sıkıntı çeken firmaların sorunlarını Hisarcıklıoğlu'na aktararak, bu ve bunun gibi sektörler için destekleme yapılması talep ettiklerini söyledi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise iletilen tüm talepler ile ilgili görüşmeler yapacağını söyledi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV