Advert

DEMİR ALİ İÇİN SEFERBER OLUNDU

DEMİR ALİ İÇİN SEFERBER OLUNDU
DEMİR ALİ İÇİN SEFERBER OLUNDU Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da yaşayan Avukat İbrahim Kubilay ve Ezgi Bayraktar çiftinin 17 aylık SMA Tip-1 hastası oğlu Demir Ali bebeğin Amerika'daki tedavisi için gereken 2.1 milyon avroyu toplamak adına hem Ordu halkı hem de Türkiye'deki tüm barolar seferber oldu.

Kas kaybı ile zayıflığına yol açan ve Türkiye'de her 6 bin doğumda bir görülen hastalığın teşhis edildiği 16 aylık Demir Ali Bayraktar, Ordu’da yaşam mücadelesi veriyor. Evlatlarının hayata tutunabilmesi adına yoğun çaba sarf eden anne ve baba, Amerika’da uygulanan ve nerdeyse yüzde yüz başarı elde edilen 2 milyon 100 bin avroluk tedavinin uygulanması için bir kampanya başlattı.

"Vicdanınıza sesleniyorum"

Demir Ali bebeğin Amerika’da uygulanan tedavi için milyonlarca dolara ihtiyaç var. Yüzde 95 başarı sağlayan bu yöntemin 2 yaşına kadar uygulanması gerektiğine dikkat çeken anne Ezgi Bayraktar, “Tedavi için 8 aydan daha az vaktimiz kaldı. Yardım kampanyası başlattık. Hepinizin vicdanına sesleniyorum, lütfen bize destek olun” dedi.

Henüz 300 bin avro toplanabildi

Demir Ali için gereken meblağ fazla olsa da minik bebeğin zamanı ise bir o kadar az. Aile sosyal medya hesabından başlattığı yardım kampanyası ile şuana kadar yaklaşık 300 bin avro toplayabildi. Minik bebeğin ise sadece 7 ayı kaldı.

Demir Ali'yi yaşatmak için deyim yerindeyse herkes seferber oldu. Vatandaşlar kendi imkanlarınca bağışlar yaparken, iş adamları ve sanatçılar da kendilerince katkıda bulundular. Öte yandan Ordu Barosu'nun yaptığı çağrı da işe yaradı ve diğer barolar da Demir Ali için seferber oldu.

Barolardan tam destek

Ordu Barosu, 'Baromuz mensubu Av. Ezgi ve Av. İbrahim Bayraktar adli meslektaşlarımızın oğlu minik Demir Ali yürümek için yardımlarınızı bekliyor. Ölümcül bir genetik kas hastalığı olan SMA Tip1 ile savaşında artık tedavi umudu var. İhtiyacı olan gen terapisini alabilmesi için çok az zamanı kaldı. Hep birlikte başarabiliriz! Demir Ali'ye umut olabiliriz' açıklamasında bulunurken, hemen ardından Adana ve Bursa Barosu da destek çağrısında bulundu.

Demir Ali’nin bu tedaviyi alabilmesi için 8 aydan kısa bir zamanı kaldı. Aile, tedavi tutarını karşılamak için “www.behopefordemirali.com http://www.behopefordemirali.com/ ismiyle bir yardım kampanyası başlattı. 14 Ağustos 2020’den bu yana yürütülen kampanyaya katkıda bulunmak isteyenlerden facebook ve instagram’daki “behopefordemirali” sayfasından bağış yapmaları gerekiyor.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!