Advert

CUMHURİYET’İN ÇINARLARI…

CUMHURİYET’İN ÇINARLARI…
CUMHURİYET’İN ÇINARLARI… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyet ile yaşıt 1923 doğumlu 83 yaşlımıza ulaştı.

Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Cumhuriyetle yaşıt olan 1923 doğumlu 4 ulu çınarımızı evlerinde ziyaret ederek, onları mutlu etti.

İlk ziyaretini Altınordu ilçesi Güzelyalı Mahallesinde ikamet eden 25 Ağustos 1923 doğumlu Şükriye Kahramana gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, eşini yıllar önce kaybeden Şükriye Kahraman’la bir süre sohbet etti, hal ve hatırını sordu. Ziyaret dolayısıyla gözleri dolan ve mutluluğunu gizleyemeyen 97 yaşındaki Şükriye Kahraman, ”Allah işlerinde kolaylık versin, sağlıklı, uzun ömür versin, Allah’ım ayağına taş değdirmesin” diyerek, Vali Sonel’e teşekkür etti.

            Vali, ilkleri gerçekleştiriyor

İkinci ziyaretini Bucak Mahallesinde yaşayan 1923 doğumlu Emine Özbucak’a yapan Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyet Çınarı Emine Özbucak’a herhangi bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu.

1984 yılında kaybettiği eşi Azmi Özbucak’la nasıl evlendiğini, dünyaya getirdiği 7 çocuğunu ve günlerini nasıl geçirdiğini Vali Sonel ile paylaşan Emine Özbucak, eski günlerini yad etti. Vali Sonel’e “Beni evimde ziyaret ederek mutlu ettiniz. Beni görmeyi arzu etmişsiniz. Allah size iyi günler göstersin” diyerek, duasını esirgemedi.

Vali Tuncay Sonel, 1923 doğumlu Ahmet Ürel’i de ikamet ettiği Şahincili Mahallesindeki evinde ziyaret ederek, hal ve hatırını sordu. 6 yıl önce eşini kaybeden ve Cumhuriyet Çınarı Ahmet Ürel, ziyaret dolayısıyla Vali Sonel’e hem teşekkür hem de dua etti.

Vali Tuncay Sonel, son olarak, Karacaömer-Orta Mahallede yaşayan Mehmet İzzet Hüsam’ı evinde ziyaret etti. Vali Sonel’i evinin bahçesinde misafir eden Cumhuriyet Çınarı 97 yaşındaki Mehmet İzzet Hüsam oldukça sıcak  ve samimi bir ortamda geçen ziyarette askerlik anılarını, yayla yolculuklarını anlatarak geçmişe yolculuk yaptı.

Cumhuriyet ile yaşıt 83 kişi

Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyetin 97. yılı kutlamaları kapsamında Ordu genelinde 19 ilçede Cumhuriyetle yaşı aynı olan 1923 doğumlu 83 dede ve nineye ulaşıldığını belirtti.

Gönül Ekibi Kurulacak

Vali Tuncay Sonel, yaşlıların düzenli olarak ziyaret edilmesi, hatırlarının sorulması amacıyla bir “Gönül Ekibi “ kurulacağını da söyledi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!