Advert

"ÇOCUKLARA KURALLARI MUTLAKA ÖĞRETİN"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, tekrar yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte öğrencilerin yanı sıra veli ve öğretmenlerin de daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

 

Covid-19 riskinin hala devam ettiğini aktaran Coşkun, özellikle bu dönemde okullarda kurallara uyulması halinde öğrencilerin hastalıktan uzak kalabileceğini dile getirdi.

"Çocuklarınıza yedek maske verin"

'Koronavirüs salgını döneminde maske, hijyen ve mesafe kuralları öğrenciler için de geçerli' diyen Coşkun; "Özellikle ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflardaki öğrenciler, velileri ve öğretmenleri daha dikkatli olmalılar. Veliler çocukların yanına mutlaka yedek maske vermeli. Bunları çocuklarınıza evde vurgulayarak söyleyin. Öğretmenleri de aynı hassasiyetle kurallara dikkat edeceklerdir. Zaten burada öğrenciler arasındaki mesafenin korunmasında en iyi gözlemcimiz öğretmenlerimiz. Öğretmenlerimiz bu konulara dikkat ettiği taktirde bu hastalığın çocuklarımıza bulaştırılmayacağına inanıyorum. Burada en önemli görev veli ve öğretmenlerin." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV