Advert

ÇOCUK HAKLARI İHLAL EDİLİYOR

ÇOCUK HAKLARI İHLAL EDİLİYOR
ÇOCUK HAKLARI İHLAL EDİLİYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Barosu, Türkiye'de çocukların yaşam, sağlık ve eğitim haklarının ihlal edildiğini söyledi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Ordu Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, ülkemiz dahil 6 ülkenin taraf olduğu Çocuk Hakları Sözleşmesi ile çocukların hakları güvence altına alınmaya çalışılır iken, farklı coğrafyalarda yaşayan çocukların savaş, doğal afet, yoksulluk gibi toplumsal olaylar ve yine temel haklarının ihlal edilmesi sonucu, çocuk haklarının korunamadığının, yapılan araştırmalarla açıkça anlaşıldığına vurgu yapıldı.

Ülkemiz genelinde de birçok çocuğun SMA, LÖSEMİ vb. hastası olduğu ve bu hastalıkların tedavi giderlerinin yüksek maliyetlerde olması nedeni ile yaşam ve sağlık haklarının ihlal edildiğine de dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi;

"Yine covit-19 salgını sebebi ile online eğitim sürecinin başlaması sonucu teknolojik araç ve ekipmanı bulunmayan öğrencilerin eğitim hakları ihlal edilmiştir.

Bu gibi önemli ve acele çözüm getirilmesi gereken hak ihlalleri yaşanmakta olup çocukların temel haklarının ihlal edilesinin önüne geçilmesi, çözümler üretilmesi önem arz etmektedir.

Ordu Barosu Çocuk Hakları Komisyon Başkanlığı olarak 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününü kutlamakla birlikte, toplumların temel taşı olan çocukları daha mutlu geleceklere taşıyabilmek için haklarını koruyalım, ihlal edenlere karşı birlikte mücadele edelim ve çocuklarımızı mutlu yarınlara taşıyalım. " Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!