Advert

ÇKS BAŞVULARINI MUTLAKA YAPIN!

ÇKS BAŞVULARINI MUTLAKA YAPIN!
ÇKS BAŞVULARINI MUTLAKA YAPIN! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 1 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldığını hatırlatarak, başvuru yapmayan üreticilerin başvurularını tamamlamasını istedi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan başvuru sonucunda 2020 üretim yılına ilişkin ÇKS kaydını halen yaptıramamış olan çiftçilerin başvuru süresinin 1 Eylül’e kadar uzatıldığını aktaran Soydan, alan bazlı gelir desteği ve mazot gübre desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin mutlaka bu başvuruyu yapmaları gerektiğini, aksi taktirde bu desteklerden mahrum kalacaklarını dile getirdi.

2009 yılından bu yana ödenen fındıkta alan bazlı gelir desteğinin üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ettiğini belirten Soydan, fındık üreticilerinin 2020 yılı alan bazlı gelir desteğinden yararlanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurusunu mutlaka yapması gerektiğini bildirdi.

“Tüm üreticilerimiz başvursun”

Bu yıl üreticilerin desteleme başvurularına çok ciddi ilgisi olduğunu ifade eden Soydan, “Beklentimiz tüm üreticilerin bu desteklemeden faydalanması. Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda kişi destek başvurusu yapmamış ya da tarihi kaçırmıştı. Bu kez kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Başvuru tarihi 1 Eylül’e kadar uzatıldı. Üreticilerimiz bu fırsatı kaçırmayıp başvurularını yapsın.” dedi.

Ordu’da 125 bini aşkın üretici bulunduğunun altını çizen Soydan, bu kişilerin devlet desteklemelerinden yararlanması için Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını yapmasının önem taşıdığını belirtti.

Soydan, son olarak henüz başvuru yapmayan üreticilerin ÇKS başvuru dosyalarını işe tarım ve orman müdürlüklerine teslim etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI