ÇIPLAK AYAKLA 100 GÜN

ÇIPLAK AYAKLA 100 GÜN
ÇIPLAK AYAKLA 100 GÜN Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Fatsa'da siyanürle altın ayrıştıran maden şirketlerine ve doğaya zarar veren maden işletmelerine karşı, Fatsa Cumhuriyet Meydanında başlatılan ''Çıplak Ayakla Kitap okuma'' eylemi 100'üncü gününü tamamladı.

100 gün boyunca hergün yarım saat çıplak ayakla kitap okuma eyleminin 100. günü dolayısıyla Cumhuriyet meydanında geniş katılımlı kitap okuma eylemi yapıldı.

Zehir tepemizde

Okuma eylemine Altınordu, Ünye, Aybastı ve birçok yerden gelen vatandaşlar da katıldı. Eyleminin öncüsü Onur Güngör, ''Maalesef zehir tepemizde. Ölüm tepemizde. Zehrin ve ölümün tepemizde olduğu halde, hala bu konuda harekete geçmeyenler acaba neyi bekliyorlar.'' diye sitem etti.

”200'üncü güne kalmayacağız

Geçen süreci de değerlendiren, Onur Güngör, şunları söyledi;

”Biliyorsunuz, maalesef zehir tepemizde. Ölüm tepemizde. Zehrin ve ölümün tepemizde olduğu halde, hala bu konuda harekete geçmeyenler acaba neyi bekliyorlar. Bu konuda ben bir şey söyleyemiyorum. Bu eylem için dış güçler kışkırtmalar diyorlar. 100 gün oldu kimse bana telefon açmadı. Demek ki bu çevrecilerin bütün hareketleri samimi hareketlermiş. Hiç kimse, hiç kimseyi kışkırtmıyormuş. Şuanda yaptıklarımız çok muhteşem. İnşallah biz iki yüzüncü güne kalmıyacağız. Çünkü bu madenci şirketin günleri doldu, zamanları doldu ve mahkeme kararıyla inşallah kalkacaklar ve gidecekler.'' Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"