Advert

ÇIPLAK AYAK TÜNELDEN ÇIKIŞ'I OKUDULAR!

ÇIPLAK AYAK TÜNELDEN ÇIKIŞ'I OKUDULAR!
ÇIPLAK AYAK TÜNELDEN ÇIKIŞ'I OKUDULAR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Yazar Coşkun Özbucak, Fatsa’da başlatılan “madene karşı çıplak ayaklı sessiz kitap okuma” etkinliğine katılarak destek verdi.

 

Madene Karşı Sessiz Okumaya Yazar Coşkun Özbucak desteği

 

28 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 10.00-17.00 arasında Fatsa Bilge Sahaf Kitabevi’nde 5. kitabı Tünelden Çıkış için imza günü yapan Yazar Coşkun Özbucak, imza etkinliğinden sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan “Madene karşı çıplak ayaklı sessiz kitap okuma” etkinliğine katıldı. Etkinlikte imza gününe katılan okuyucular da katılarak Özbucak’ın Tünelden Çıkış kitabın okudular.

 

"Sessizliği bozan mücadele büyütülmeli"

Ekoloji Birliği Eş Sözcüsü ve Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi de olan Coşkun Özbucak, Fatsa’daki altın madeni işletmeciliğine karşı başından bu yana mücadelenin içinde olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugün fotoğraflarda görünen maden sahası manzarasının olacağını şirket kazma vurmadan anlattık. Suların, toprağı zehirleneceğini, yaşamımızın tehdit altında olacağını; bu işletmenin alan büyütmesine gideceğini hep anlatmıştık. Yürüyüşler, mitingler yapıldı. Halkın tepkisi büyüktü ancak bugün gözle görünen bir yıkım olduğu için duyarlılık daha da arttı. Zararın neresinden dönersek kardır. Şirketin alan büyütmesi hem hukuksal hem de fiili mücadeleyle önlenmeli. Ayrıca Mesudiye, Kabadüz, Ulubey, Gürgentepe, Perşembe, Fatsa topraklarında yeni maden sahaları belirlendi. Tehlike büyük. Bu nedenle ortak mücadele kaçınılmaz. Burada yapılan “sessiz kitap okuma” etkinliğinin duyarlılığı artıran yönü var. Destek olmayı hem bir yazar olarak hem de ekoloji örgütü üyesi olarak sorumluluk kabul ettim. Okurlarla birlikte sessiz okumaya katıldım. Bundan sonra “sessizliği bozan” girişimlerle mücadele büyütülmelidir.”

 

Ordu Hayat/Adnan Alparslan 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV