CİCİM AYLARI BİTTİ!

CİCİM AYLARI BİTTİ!
CİCİM AYLARI BİTTİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Sağlık çalışanlarına verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, "Kamuoyunda sağlık çalışanlarına ek ücret verileceği söylenmesine rağmen arkadaşlarımızın aldığı ücretler 10, 20, 30 lira gibi komik rakamlar." dedi.

Kamuoyunda sağlık çalışanlarında yüksek ek ödemeler yapıldığı yönündeki algının doğru olmadığını belirten Zengin, sağlık personeline yansıyan bir şey olmadığını dile getirdi.

"Alınan bir para yok"

Sağlık çalışanlarının aldığı ek ödeme rakamların çok düşük olduğuna dikkati çeken Zengin; "Kamuoyunda sağlık çalışanlarına ek ücret verileceği söylenmesine rağmen arkadaşlarımızın aldığı ücretler 10, 20, 30 lira gibi komik rakamlar. Buna rağmen kamuoyunda da sağlık personelleri çok para aldı diye bir algı oluştu. Alınan bir para yok. Bordrolarımızdan da bakabilirler. Hastanelerimizin temizliğini yapan, mikropla uğraşan hizmetli personellerimize bir kuruş dahi verilmiyor. Hastanenin kapısından giren her çalışanın bu ücreti alması lazım." diye konuştu.

"3600'ün uygulanması gerekiyor"

Sağlık çalışanlarının çok sayıda sorunlarının olduğunun altını çizen  Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, sözlerine şöyle devam etti;

"Verilen sözlerin tutularak 3600'ün uygulanması gerekiyor. Birçok sağlık çalışanı 3600 ek göstergeyi bekliyor. Eğer verilirse emekli olacaklar. Ayrıca sözleşmeli sağlık çalışanlarımızın kadroya geçirilmesini istiyoruz. Aynı kurumda farklı statüler istemiyoruz. Kurumlarda tek kadro olsun. Birilerinin tayin hakkı varken, diğerlerinin yok. Bu da iş barışını bozuyor."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"