Advert

CHP HEYETİNDEN ÜNYE'DEKİ MADENE ÇIKARMA!

CHP HEYETİNDEN ÜNYE'DEKİ MADENE ÇIKARMA!
CHP HEYETİNDEN ÜNYE'DEKİ MADENE ÇIKARMA! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ünye Üçpınar Bozdağ bölgesinde günlerdir vatandaşların yapılan maden sondajlarına tepkisi ve jandarmanın müdahalesi üzerine CHP heyeti bölgede incelemelerde bulundu. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Kazdağlarından çekip gittiler Bozdağından da çekip gidecekler." dedi.

 

 CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Seyit Torun’la, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel konuyu yerinde gözlemledi.

"Asla yılmayacağız"

Bölgede bir konuşma yapan Mustafa Adıgüzel şunları ifade etti:

“Değerli Üçpınar halkı sizi ve mücadelenizi selamlıyorum. Burası Bahçeler’e kuş uçuşu 4 km. Orada ne yaptılarsa burda Bozdağ’da aynısını yapmaya çalışıyorlar. 40 hane var. Sondaj attıkları yer. Evimizin bahçemizin içi. 500 hane buradan gelen suyu içiyor. Biz uzak diyarları değil evlerimizi ocaklarımızı savunuyoruz. Mücadelemizi baştan beri an be an takip ediyorum. Vali ve alay komutanı ile hep irtibatta olduk. Ama bu müdahaleleri yapanlar buradaki hassas noktaları bile bile yaptılar. Dün Çiftlik’te yapanlar aynı kişilerdi. Bugün Ballık’ta ve Üçpınar’da aynı şeyi yapıyorlar. Bu maden yasasını AKP ile yol yürüyen FETÖ’cüler 17 kere değiştirdiler. Bu madenleri işletenler, geçmişte FETÖ ile iltisakı olan insanlar. Siz burada insanları kimin adına copluyorsunuz? Ballık’ta da Üçpınar’da da analar asker doğuruyor. Siz burada asker analarını FETÖ’cü şirketler adına coplayıp, yerlerde sürükleyip, hakaret ediyorsunuz. Şimdi soracağız onlara; burada kadınlarımıza hakaret eden Astsubay hakkında işlem yaptınız mı? Kanser hastası kadını yerlerde sürükleyip sonra kodese tıkanlar hakkında işlem yaptınız mı? Asla yılmayacağız! Gecenin en karanlık vakti şafağa en yakın olan andır. Delik değiş edilmiş bu topraklarda, ırzına geçilmiş bu coğrafyada fare gibi yaşamaktansa insan gibi ölürüz. Dün kaz dağlarındaydım selam getiriyorum. Kazdağlarından çekip gittiler Bozdağından da çekip gidecekler.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise; "Köylü milletin efendisidir! Doğanın talanına dur diyen köylümüze yapılan “müdahale”, rant sevdasından gözü kör olanların son icraati oldu! Sizde hiç insaf yok mu? Halkımızın haklı mücadelesinde yanlarında olmaya devam edeceğiz, yalnız değiller!" dedi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR