Advert

CEREN UNUTULMADI

CEREN UNUTULMADI
CEREN UNUTULMADI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da 3 Aralık 2019 tarihinde evinin önünde öldürülerek Türkiye’yi yasa boğan 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in ismi alınan kararla daha öncesinde şehrin en büyük meydanına verilmişti.  Ordu Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı mevkiinde bulunan meydana şimdi ise ‘Ceren Özdemir Meydanı’ isminin bulunduğu kinetik heykeli yerleştirdi.

 

Vatandaşların dokunarak dönmesini sağladığı kalp şeklindeki heykel, Ceren’in kalbinin attığını ve içimizde yaşamaya devam ettiğini anlatıyor.

Ordulu ünlü reklamcı Uğurcan Ataoğlu ile tasarımcı Talip Özer tarafından tasarlanan, kalp şeklinde düzenlenen kinetik heykelde Ceren Özdemir’in ismi kalp içerisinde yer alıyor.

Sıradan bir heykel değil

Reklamcı Uğurcan Ataoğlu sosyal medya hesabından Ceren’e ithafen yaptığı paylaşımla yapılan çalışmanın sıradan olmasını istemediklerine dikkat çekerek, “Beklentinin aksine bir büst veya balerin gibi sıradan bir heykelin olsun istemedik. Senin ve Ordu’nun birlikte tanıtımına katkısı olacak bir şehir ikonu, seni sevgiyle anacağımız, yanında fotoğraf çektirmek ve kalplere dokunup çevirmek için sıraya gireceğimiz interaktif bir yapı kurguladık. Kalplerinde sevgi olanlar heykelin şaşırtıcı etkisinin senden geldiğini anlayacaklar.” dedi.

Haber merkezi

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI