Advert

ÇAY VE KAHVEYE 'ZORUNLU' ZAM!

ÇAY VE KAHVEYE 'ZORUNLU' ZAM!
ÇAY VE KAHVEYE 'ZORUNLU' ZAM! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Koronavirüs salgını döneminde yasaklar nedeniyle oyun oynatamayan çay ocakları ve kahvehanelerde maliyetlerin de artması üzerine çay 2 liraya, nescafe ve Türk kahvesi ise 5 liraya yükseldi.

Çok zor günlerden geçtiğini ifade eden kahvehaneci esnafı; şeker, çay, su, kahve, elektrik, gaz parasının artması ve bunların üzerine bir de dükkanlarında dezenfektan, kolonya bulundurmaları zorunlu tutulunca çay ve kahveye zam yaptı.

"Maliyetler arttı"

Kahvehaneci esnafı olarak zor bir dönemden geçtiklerini aktaran Ordu Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz, "Maliyet artışlarından dolayı çay, nescafe ve Türk kahvesine zam hasıl olmuştu. Türkiye genelinde olan bir zaman. Ordu olarak bizde uygulamak zorundaydık. Zaten zor bir dönemden de geçiyoruz. Kahvehanelerimizde oyun oynatamıyoruz. Bunun üzerine bir de maliyetler artınca zam kaçınılmaz oldu. İhtiyaç duyuldu. Zam bir çözüm değil. Keşke şekerin, çayın, kahvenin, elektriğin fiyatı artmasa da biz de zam yapmasak. Sadece bunlarla da olmuyor. Dezenfektan, peçete, kolonya da bulundurmak zorundayız. Tüm maliyetleri topladığımızda zam yapmak zorunda olduğumuzu gördük. 2 yıldır çaya zam yapmamıştık." dedi.

"Çay 2, kahve 5 lira oldu"

Yapılan zamları da açıklayan Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; "Kahvehane ve çay ocaklarımızda çay 2 yıldır 1.5 liraydı. 2 liraya yükseldi. Türk kahvesi ve nescafe ise 4 liradan 5 liraya yükseldi. Elimizden gelse zam yapmak istemezdik ama bizim durumumuz da ortada. Zaten pandemiden dolayı mağduruz. Oyun oynatamıyoruz. Maliyetler de artınca zam yapma ihtiyacı duyduk."

Öte yandan kahvehanelerde oyun oynatılmamasından ötürü çok mağdur olduklarını aktaran Korkmaz, "Ya tedbirleri almak ve uygulamak şartı ile oyunları serbest bırakın yaşayalım; Ya da artık " kahvehanelerde  oyun oynanmayacak!" diyerek ızdırabımıza son verin, başımızın çaresine bakalım" diyerek sitem etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV