"ÇARE TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Karadeniz'deki ilk il binasını dün Ordu'da açtı. Sarıgül, "Fındık onurumuzdur. Fındıkta iktidar olmaz, muhalefet olmaz. Fındık ulusaldır, siyaset dışıdır" dedi.

Türkiye Değişim Partisi, teşkilatlanma çalışmalarında Akdeniz ve Marmara’nın ardından Karadeniz’de ilk il başkanlığını açtı. Parti yöneticileri ile birlikte Ordu’daki açılışa katılan Mustafa Sarıgül, Ordu’dan tüm Karadeniz’e önemli mesajlar verdi.

"Fındık ulusal bir üründür"

Fındığa değinmeden geçmeyen Sarıgül; "Ordu sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli şehirlerinden birisi neredeyse dünya fındığının yarısını tek başına üretiyor ancak bu güzel şehrimizin halkı mutlu değil. Ordu, İstanbul’a en çok göç veren şehirlerimizden birisi tek başına fındık, karın doyurmuyor. Ordu’da sanayi yok… Kıyılar cennet, yaylalar cennet ama Ordu’da turizm yok. Ben bunları şikayet etmek için söylemiyorum. Nasıl çare buluruz diye söylüyorum. Şikayet eden çok ama çare bulan yok. Ordu’nun tek geçim kaynağı fındığı konuşalım. Fındığın anavatanı Ordu-Giresun. Dünya üretiminin %70i bu bölgede dünya çapında bir ürün. Binlerce işletmede, binlerce aile fındık üretimi yapıyor. Bu sayı yaklaşık 3 milyon insanımızı doğrudan, 10 milyon insanı dolaylı yoldan etkiliyor. Başka iş yok, başka gelir yok. Fındıktan ekmek yiyen sadece bahçe sahibi değil. Mevsimlik işçi var, tüccar var, imalatçı var, ihracatçı var. Bu firmaların %50’si Ordu’da iş yapıyor. Fındık ulusal bir üründür. Bu kadar büyük bir sektör siyasi partilerin siyaset aracı olamaz! Hiç kimse fındık üzerinden siyaset yapamaz" dedi.

"Önce ekmeği büyüteceğiz"

İktidarın artık görevini yapamadığını belirten Sarıgül; Türkiye Değişim Partisi'nin bu göreve hazır olduğunu aktararak, şunları söyledi; "Ordu’nun dereleri türküsü boşuna değil. Hepsinden yararlanacağız. Önce ekmeğimizi büyüteceğiz sonra adilce ve hakça bölüştüreceğiz. Köylerdeki tarımı, hayvancılığı, sanayicimizin, esnafımızın durumunu biliyorum. Mesudiye’yi, Aybastı’yı, Gölköy’ü, Fatsa’yı, Ünye’yi diğer tüm ilçelerimizi biliyorum. Ancak biz kötüleme siyaseti yapmıyoruz bizim işimiz şikayet etmek değil bizim işimiz çare bulmak. Çare de Türkiye Değişim Partisi."

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı İlhan Kaya ise Türkiye'deki esen rüzgarı kasırgaya dönüştüreceklerini ifade etti.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü-Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!