Advert

ÇAMLIK'TA 'DOĞA' KAZANDI!

ÇAMLIK'TA 'DOĞA' KAZANDI!
ÇAMLIK'TA 'DOĞA' KAZANDI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye Çamlık ve sahil yolunda kumsalın doldurularak bisiklet yolu yapılmasına halkın tepki göstermesi üzerine projeden geri adım atılırken, Büyükşehir, 2 aylık süredeki yapılan çalışmaları kamuoyuna tanıttı.

 

Araç girişinin kapatılarak ses ve görüntü kirliliğinin önüne geçildiği, moloz yığınlarının çıkarılarak fiziken korumaya alınan Çamlık, belediye meclisi tarafından kabul edilen imar planıyla hukuki olarak da koruma altına alındı.

"Daha da yeşillenecek"

Çamlık için ortak akıl ve ortak kararla önemli çalışmaların hayata geçirildiğini söyleyen Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, "ortak kararla Çamlık’ta çalışmalara başladık. Çalışmalar kapsamında eski motel ve lokanta alanının temel kalıntılarını kaldırdık. Etrafa saçılmış beton ve moloz yığınlarını toparladık. 167 kamyon dolusu beton ve moloz Çamlık dışına çıkarılarak bertaraf edildi. Yerine 80 kamyon özel bahçe toprağı getirilerek alana serildi ve çam köklerinin nefes ve besin alması sağlandı. Çamlık’ın araç girişi kapatılarak çocuklarımıza güvenli ve sağlıklı bir alan oluşturduk. Alana yayılan 15 betonarme oturma grubu kaldırılarak yerine ahşap piknik masaları yerleştirildi. Eskiden halkın kullanımına kapalı olan eski motel ve lokanta alanına doğaya uyumlu yürüyüş yolu yaparak halkın kullanımına kazandırdık. Çamlık’ın doğu girişinde bulunan Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına ait depo alanımızı Çamlık’ı yeşertecek yeni fidan dikim alanı olarak belirledik." dedi.

"Çamlık halkındır"

Çamlık'ın korumaya alındığını belirten Suyabatmaz; "Eski motel alanının olduğu yeri ağaçlandırılacak alan olarak belirledik. Artık tüm Çamlık severlerin Çamlık hakkındaki endişelerini kalıcı olarak ortadan kaldırmış bulunuyoruz. Şimdi sıra ortak akılla karar verdiğimiz kır kahvesini yapmaya geldi. ORTUR şirketi marifetiyle yapılacak kır kahvesi burada sadece sosyal tesis hizmeti vermeyecek aynı zamanda Çamlık’ın güvenlik noktası da olacak. Soğuk ve yağışlı havalarda Çamlık’ta vakit geçirebileceğimiz sıcak bir mekân oluşturulmuş olacak. Ünye Çamlık halkındır, halka açıktır ve böyle olmaya da devam edecektir."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi