Advert

ÇAMBAŞI'NA YENİ YOL!

ÇAMBAŞI'NA YENİ YOL!
ÇAMBAŞI'NA YENİ YOL! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası ile Mesudiye ilçesi Topçam Mahallesinin yeni yapılan alternatif bir yol ile birleşmesini sağladı.

Özellikle yayla turizminin ön plana çıkması için çalışmalarını sürdüren Başkan Hilmi Güler, Karadeniz Akdeniz Yolu üzerinden, Çambaşı Yaylası’na direkt ulaşım sağlayacak 24 kilometrelik güzergâh silindirle sıkıştırılmış beton yol ile buluşuyor. Çalışmalar tamamlandığında, halen dik rampalar ve tehlikeli virajlarla ulaşım sağlanan Altınordu-Çambaşı arasındaki yola alternatif bir güzergâh kazandırılmış olacak.

Sıkılaştırılmış beton kullanıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Çambaşı Yaylası ile Topçam Mahallesi arasında devam eden sıkıştırılmış beton yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Alp, “Burada silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması yapıyoruz. Bu yolun özelliği, hizmete girdikten 2 saat sonra rahatlıkla üzerinden makinaların geçebileceği bir güzergâh oluyor. Daha önce aynı örneği Altınordu ilçemizde, yeni otogar ile Civil Irmağı’nın sağ tarafında uygulamış. Başarılı bir sonuç elde etmiştik.” dedi.

Alternatif yol

Silindirle sıkıştırılmış beton yolun uzun ömürlü bir uygulama olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Alp, sözlerini şöyle tamamladı; “Şu ana kadar aldığımız sonuçlardan çok memnunuz. Gayet güzel verimli bir hizmet alıyoruz. Bakım ve onarım istemiyor. Çok çabuk da hizmete alınıyor. 6.5 metre genişliğindeki yol standardı yüksek bir yapıda yapıldı. Bir ucu Topçam üzerinden Karadeniz-Akdeniz Yolu’na bağlandığı için Çambaşı’na ulaşımda da alternatif bir yol olacak.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV