Advert

ÇAMBAŞI, YENİDEN ŞEKİLLENİYOR

 ÇAMBAŞI, YENİDEN ŞEKİLLENİYOR
 ÇAMBAŞI, YENİDEN ŞEKİLLENİYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Türkiye'de denize ve havaalanına en yakın kayak merkezinin içinde bulunduğu Çambaşı Yaylası, yeni yatırımlarla yeniden şekilleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çambaşı yaylasının merkezi konumunda bulunan çarşı merkezine estetik dokunuş yapılarak 62 binanın dış cephesi, çatıları yenilendi. Yeni bir görünüm kazanan çarşı merkezi görenlerin büyük beğenisi kazandı. Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş ile Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSIAD) öncülüğünde Ordulu iş adamlarının ortak olduğu Çambaşı Yatırım A.Ş tarafından 5 yıldızlı otelin konforunda inşa edilen ve halen kaba inşaatı tamamlanan 80 odalı, 120 yataklı otel gelecek sezon turizmin hizmetine girecek.

Otel inşaatının yanında bulunan kayak tesisleri ise adeta yeniden yapılıyor. Tüm altyapısı yenilenen, sosyal tesisleri büyütülen, pist sayısı 5’ten 14’e, yine 5 km’lik toplam pist uzunluğu 15 kilometreye çıkarılan ve acemi ayakçılar için 100 metre yürüyen bant ve pist yapılan tesislerde inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

Aynı alanda çam ormanı içerisinde bulunan 12 adet bungalov evler ise yeni kış sezonuna hazırlanıyor.

Turistik tesisleriyle çehresi değişen ve büyük bir cazibe kazanan Çambaşı yaylasında çarşı merkezi, otel inşaatı ve kayak tesisini gezerek incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hedeflerinin Çambaşı’nı Türkiye ve dünyanın tanıdığı bir turizm merkezi haline getirmek olduğunu söyledi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV