Advert

ÇAMBAŞI, KIŞ TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ

ÇAMBAŞI, KIŞ TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ
ÇAMBAŞI, KIŞ TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Sadece yayla ve doğa turizmiyle adı anılan Ordu, artık kış turizmiyle dikkat çekiyor. Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, her yıl üzerine koyarak yerli turistlerin ardından şimdi da yabancı turistleri bekliyor.

Kabadüz ilçesi sınırlarında yer alan 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda 650 dönüm alan üzerine inşa edilen Kış Sporları ve Kayak Merkezi, Türkiye'de denize ve havalimanına en yakın kayak merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Geçtiğimiz yıl kış döneminde Çambaşı'ndaki oteller yüzde yüz doluluk oranıyla sezonu tamamlarken, yapımı devam eden 5 yıldızlı otelin tamamlanmasıyla konaklama sorununun da önüne geçilmesi bekleniyor.

"Rusların ilgisini çekecek"

Özellikle Rus turistlerin kış turizmi için mutlaka Ordu'ya geleceklerini aktaran İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak; "Çambaşı Kayak Merkezi, hem konumu hem de Ordu-Giresun Havalimanına yakınlığı itibariyle şanslı bir merkez. Şuanda altyapı ve tesislerimiz konusunda eksiklerimiz var. Ordu, kar kalitesi açısından çok şanslı. Rusların özellikle kış ve kayak turizmine ilgisi çok fazla. Ülkemizdeki tüm kış turizmi merkezlerimizi Ruslar geziyor. Prensip olarak her yıl aynı yere gitmezler. Rus turistler, bir yıl Palandöken'e gidiyorlarsa, diğer yıllarda Sarıkamış'a ya da Uludağ'a giderler. Ordu'ya kış turizmi için gelen turistlerin şehrimizde heyecanlanacaklarına, mutlu olacaklarına ve keyif alacaklarına inanıyoruz. Onun için bütün  tedbirleri ona göre yapıyoruz." dedi.

"Bungalov evler çok önemli"

Kış turizminin gelişmesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin de katkısının büyük olduğunu aktaran Toparlak, sözlerini şöyle sürdürdü; "Başkan Mehmet Hilmi Güler'in önderliğinde Çambaşı Kayak Merkezi'ne bir çok yenilikler yapılıyor. Bungalov evler yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Bu çok önemli bir detay. O bungalov evlerde kalan herkes Çambaşı Kayak Merkezi'ndeki etkinliklere de katılıyor. Böylece de kış turizmimiz gelişmeye devam ediyor."

Amaçlarının Ordu'da turizmi dört mevsime çıkarmak olduğunun altını çizen Toparlak, Çambaşı Yaylası'nın bir turizm geleceği olduğunu ve bu noktada çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ