Advert

BÜYÜKŞEHİR'DEN PANDEMİ DESTEĞİ!

BÜYÜKŞEHİR'DEN PANDEMİ DESTEĞİ!
BÜYÜKŞEHİR'DEN PANDEMİ DESTEĞİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Dünyayı etkisi altına alan 'Covid-19' salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart'tan itibaren teyakkuza geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve VEFA Destek Gurubu ile birlikte 19 ilçede vatandaşların yanında yer aldı.İlk etapta 22 Mart tarihi itibariyle Alo 153, Beyaz Masa ve Büyükşehir Santralini vatandaşların çağrılarına açan Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan sokağa çıkma kısıtlaması getirilen binlerce vatandaşın yardımına koşarken diğer taraftan 19 ilçede dezenfeksiyon çalışmasını gerçekleştirdi.

Salgın sürecinin Ordu’da en az hasarla atlatılması için vatandaşlara sürekli evde kal çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi, hiçbir vatandaşın mağdur olmaması adına yardım ve destek hizmetlerini de geniş bir alanda devam ettirdi. Salgın sürecinden bu yana 102.500 adet maske dağıtımı, 9.000 adet gıda paketi, 52.200 ton meyve-sebze, 52.500 adet yumurta, 131.562 adet sıcak yemek hizmeti, 15.200 adet ekmek dağıtımı ve 1.513 adet hijyen paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

"Vatandaşımızın yanında olacağız"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yaşanan bu süreçte vatandaşların mağdur olmamaları için yoğun çaba içerisinde olduklarının altını çizerek; "Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi sürecinde vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Sadece fiziki yardımlar değil vatandaşlarımızın ihtiyacı ne ise, o alanda yeni uygulamaları devreye alıyoruz. Vatandaşlarımız şundan emin olsunlar ki gerek hükümetimiz gerekse de yerel yönetimler olarak bizler elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu sadece kurumların tedbir ve çalışmalarıyla aşılabilecek bir süreç değil. Herkese önemli görevler düşüyor ve en önemlisi de bu süreçte kurallara uymak ve maskesiz asla dışarıya çıkmamak." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV