Advert

BÜYÜKŞEHİR'DEN ASFALTTA TASARRUF!

BÜYÜKŞEHİR'DEN ASFALTTA TASARRUF!
BÜYÜKŞEHİR'DEN ASFALTTA TASARRUF! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında kendi asfaltını üreterek 2 milyon lira tasarruf etti. 2021 yılında tasarruf miktarı 18 milyon lirayı bulacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en iyi üç asfalt plent üreticisi olan markanın teknolojisiyle kurulan yeni tesisle 2021 yılında önemli çalışmalara imza atmayı hedefliyor. Kendi asfaltını üreterek 5 ayda 2 milyon 120 bin TL tasarruf eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında da 400 bin ton üretimle 18 milyon lirayı aşkın tasarruf edecek.

Yılda 400 bin ton asfalt

Türkiye’nin en fazla kırsal yol ağına sahip Ordu’da kendi açtığı tesisle asfalt üreterek önemli bir aşama kaydeden Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç önceliğine göre asfaltlama yapıyor. İlçe merkezlerinin yanı sıra en ücra yerleşim yerlerini de asfaltla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, yeni yılda 400 bin ton asfalt üretmeyi planlıyor.

"18 milyon lira tasarruf"

Ordu’nun asfalt ihtiyacını Avrupa standartlarında bir kaliteyle kendi tesislerinden karşılandığını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, " Mayıs ayında Büyükşehir Belediyemizin Ordu’ya kazandırdığı asfalt plent tesisiyle ihtiyaç önceliği bulunan bölgelerimizde konforlu yollar inşa ediyoruz. Kentimizin asfalt ihtiyacını Avrupa standartlarında bir kaliteyle kendi tesisimizden karşılıyoruz. Asfaltlanmamış, yolu yapılmamış bölge bırakmamak için hedefimizi her gecen gün daha da çok artırıyoruz ve 2021 yılında yeni açtığımız tesisimizde 400 bin ton asfalt üretmeyi hedefliyoruz. Son teknolojiye uygun kurulan tesisimizin özellikleriyle hem ekonomiden hem de zamandan büyük oranda tasarruf sağlıyoruz. Açıldığı günden bu yana 106 bin ton asfalt üretimi yaptık ve 5 ayda 2 milyon 120 bin TL tasarruf ettik. 2021 yılında da 400 bin ton üretimle asfalt değeri, bakım, serim, nakliye diğer giderler katıldığında 18 milyon lirayı aşkın tasarruf etmiş olacağız." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV