BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN TL KİRA YARDIMI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN TL KİRA YARDIMI
BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN TL KİRA YARDIMI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, pandeminden etkilenen esnaflara kira yardımında bulunacaklarını söyledi.

TV 52’de yayınlanan “Sormak Lazım” programına katılarak Fatma Meltem Naz’ın sorularını yanıtlayan Başkan Güler, Başkan Güler, iki saat süren program sonunda esnaflara da müjdeli bir haber verdi.

Kira yardımı 2 bin TL

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafa kira katkısında bulunacaklarını belirten Güler, “her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de esnaflarımızın yanındayız. Onların zor günler geçirdiği bu süreçte Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye meclisinde esnaflarımız için bir komisyon oluşturduk. Onların sıkıntılarını direkt olarak bu komisyon vasıtası ile bizler çözüm bulacağız. Pandemi döneminde esnaf arkadaşlarımızın kiralarını almamıştık. Ayrıca esnaflarımıza 2 bin TL yardım yapacağız” dedi.

            19 ilçeyi kapsayan adil kalkınma

Büyükşehir Belediyesi olarak 2020 yılında ilçelere ağırlık verdiklerini ve yoğun bir dönem geçirdiklerini kaydeden Başkan Güler, “19 ilçede adil bir şekilde onların da kalkınmasına Büyükşehir olarak katkıda bulunmak istiyoruz. En uzak ilçelere kadar hepsi bizim ilgi alanımızda. Buralara uzak olmamız bizim için mazeret değil. Oralara da hizmeti götürmemiz lazım. Her yerde sorunlara anında müdahale edebilecek ekipler oluşturuyoruz. Kentiyle gurur duyan bir halk oluşturmak için projeleri halka mal etmeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

“İknaya çalışmıyoruz, ispat ediyoruz“

Başkan Güler, muhalif kesimlerin bazı projeleri eleştirmesini de; şöyle yorumladı;

“Eleştiri olmadan olmuyor. Biz iknaya çalışmıyoruz ispat ediyoruz. Türkiye’de Belediyeler projelerini hizmet alımı yoluyla gerçekleştirir. Dolayısıyla her hazırlanan proje için bütçesinden para harcar. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye’de projelerini yüzde 95 oranında kendisi üreten ve hazırlayan Belediyeyiz. Büyükşehir olarak, sadece kendi projelerimizi değil, daire başkanlıklarımızın, ilçe belediyelerimizin, hatta milli Eğitim, Diyanet, Gençlik Spor gibi kamu kurumlarının da projelerini hazırladık.

Yüksekten uçuyoruz

Ben eleştirileri yapıcı olarak almaya çalışıyorum. Ama son zamanlarda yapılan eleştiriler yıkıcı oluyor. Taraflı ve yandaşlık çerçevesinde yapılıyor. Son günlerde 13 kişinin özel kalem üzerinden memuriyete geçtiği iddiaları var. Bunlar artık eleştiri değil, yanlış bilgi oluyor. Tabi ki o zaman da bu konuyu düzeltmek gerekiyor. Düzeltiyoruz da. Sonra bu kaynaklar bizden özür diliyor. Türkiye’de 30 Büyükşehir var. Ancak olayların merkezine hep bizi çekiyorlar. Biz onların kim olduklarını gayet iyi biliyoruz.”

“2021 turizm yılı olacak”

Ordu’da turizm çalışmalarına ağırlık vereceklerini ve bu amaçla iştirak şirketi ORTUR’un güzel çalışmalara imza atacağını da kaydeden Güler: “Artık insanlar şehir merkezlerinden bunalmış ve doğa ortamında rahat bir nefes almak istiyor. İşte tam bu noktada yeni kurduğumuz ORTUR şirketimiz devreye giriyor. Ordu’nun bütün güzelliklerini bu şirketimiz dünyaya tanıtacak. Bu şirketimiz vasıtasıyla kurduğumuz tesislerimiz yerli ve yabancı turistleri ağırlayacak. Ayrıca birçok alanda eğitim çalışmaları verecek. İnanıyorum ki Ordu turizmi yapılacak yeni yatırım hamleleri adından sıkça söz ettirecektir.“ diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!