BÜYÜKŞEHİR, YOROZ'A EL ATIYOR

BÜYÜKŞEHİR, YOROZ'A EL ATIYOR
BÜYÜKŞEHİR, YOROZ'A EL ATIYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'nun Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Yoroz Kent Ormanı, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından doğayla uyumlu bir düzenlemeyle yenileniyor.

 

Kent ormanı olan ancak son yıllarda cazibesini kaybeden Yoroz’da başlatılan çalışmalarda hızla sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent ormanında yürüyüş basamaklarının yenilenmesi, zirve noktasına seyir terası yapılması, at safari pistlerinin oluşturulması gibi birçok değişikliği hayata geçiriyor.

 "At safarisi yapılacak"

“Yoroz Kent Ormanı’nda bulunan yürüyüş basamaklarında oluşan tahribat nedeniyle burada düzenleme çalışması gerçekleştirdik" diyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp,

"Böylelikle vatandaşlarımıza daha konforlu bir ulaşımla zirveye rahatlıkla gidebilecekleri bir ortam oluşturmuş olduk. Bir diğer cazibe merkezlerimizden biri olan Boztepe’de insanlarımız şehre batısından doğusuna bakıyordu, şimdi ise kent ormanında yapacağımız seyir terasıyla doğusundan batısına bakma şansı kazanmış olacak. Burada aynı zamanda at safarisi yapılması için pist oluşturacağız. Safari için yapılan yol ile Yoroz’da yaşanabilecek herhangi bir yangın vs. gibi durumlarda araçların rahatlıkla ulaşılması sağlanmış olacak. Burayı bu zamana kadar görmeyen, gelip de çıkamayan herkes zirveye rahatlıkla çıkabilecek. Yapılan tüm bu çalışmalar Orman İdaresi Müdürlüğü’nün onayı alınarak yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bizlere vermiş olduğu talimatla birlikte ilimizde yeni yaşam alanları oluşturma ve bulunan mekanları da daha cazip yer haline getirme çabası içerisindeyiz. Şimdiden burası şehrimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
Şanlıtürk'e sürpriz doğum günü
Şanlıtürk'e sürpriz doğum günü