Advert

BÜYÜKŞEHİR TURİZME EL ATTI!

BÜYÜKŞEHİR TURİZME EL ATTI!
BÜYÜKŞEHİR TURİZME EL ATTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye’nin en güzel 10 kanyonu arasında gösterilen Küpkaya Kanyonu’na ulaşımı sağlayan yürüyüş yolu güvenli bir yapıya dönüştürülüyor. Sadece doğal taşlarla oluşturulan güzergahın tamamlanmasının ardından başlatılan ferforje korkuluk montajında da sona gelindi.

Kent genelindeki turizm noktalarının cazibesini artırmak için birçok noktada çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ulubey ilçesinin Kardeşler Mahallesi'nde bulunan Küpkaya Kanyonu’nda başlattığı çalışmalarda sona geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kanyona yaya ulaşımını sağlayan yürüyüş yolundaki ferforje korkuluk montajlarının yüzde 80’inin tamamlandığını söyledi.

Yüzde 80'i tamam

Doğal yapısı ve akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla dikkat çeken kanyonun ilk kez yürüyüş yoluna kavuştuğunu belirten Başkan Güler, “ Daha önce yaya ulaşımı için bir yol bulunmuyordu. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, önce 250 metre uzunluğunda, 2.5 metre genişliğindeki yürüyüş yolunu, Arnavut kaldırımı taşlarla döşeyerek hizmete açtılar. Burada toplam 625 metrekare taş döşeme işlemi yaptık. Sonrasında ise yolun güvenliğini sağlamak için ferforje korkuluk yerleştirme çalışmalarını başlattık. Şu an yüzde 80 oranında çalışmalar tamamlandı” diye konuştu.

Küpkaya Kanyonu'nun bir doğa harikası olduğunu söyleyen Güler, "Böylesine güzel bir kanyonu daha fazla turistin ziyaret edebilmesi için bazı dokunuşlar yaptık" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV