Advert

BÜYÜKŞEHİR, SAMSUN SINIRINA DAYANDI

BÜYÜKŞEHİR, SAMSUN SINIRINA DAYANDI
BÜYÜKŞEHİR, SAMSUN SINIRINA DAYANDI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da asfalt çalışmaları çevre illerin sınırlarına kadar ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Akkuş ilçesine bağlı Salman Mahallesi’nden başlayan asfalt çalışmalarının, Akpınar ve Haliluşağı Mahalleleri üzerinden, Samsun’un Salıpazarı ilçesi sınırına ulaşacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, mahalle ve grup yollarında başlatılan asfalt ve beton yol çalışmalarında önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. İl genelindeki yol ağının ülke ortalamasının 4 katından fazla olduğunu ifade eden Başkan Güler, "Ordu ilimizin en önemli sorunlarının başında yol geliyor. Bizler de bu sorunları çözüme kavuşturma adına şantiyeler kurduk. Ekiplerimiz zorlu coğrafyada arı gibi çalışıyorlar” dedi.

Yol yatırımlarının 19 ilçede devam ettiğini dile getiren Başkan Güler, “Bunlardan birisi de Akkuş ilçemizde yer alıyor. Salman sınırından başlayıp, 8,5 kilometrelik güzergahla Akpınar ve Haliluşağı Mahalleleri üzerinden Samsun Salıpazarı sınırına bağlanacak 8.5 kilometrelik hatta emülsiyon asfalt çalışmalarımız sürüyor. Şu anda 6 kilometrelik kısım geride kaldı. 2.5 kilometrelik güzergahı da tamamladığımızda vatandaşlarımıza konforlu bir ulaşım imkanı sunacağız” diye konuştu. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
Yeni otogarın hatları belli oldu!
Yeni otogarın hatları belli oldu!