Advert

BÜYÜKŞEHİR HIZINI ARTIRDI!

BÜYÜKŞEHİR HIZINI ARTIRDI!
BÜYÜKŞEHİR HIZINI ARTIRDI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, özel şirketlerden araç kiralamak ve asfalt satın almak gibi durumlardan kurtuldu. Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ender görülecek nitelikte 95 iş makinesi satın alarak hizmetleri daha etkin, hızlı ve pratik yapmanın önünü açtı.

 

Yol, ulaşım ve asfalt alanında Fen İşleri Dairesi, içme suyu, kanalizasyon alanında OSKİ ve yeşil alanlarda Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi emrinde kullanılması amacıyla 95 iş makinesini 54 milyon liraya satın alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, özel şirketlerden iş makinesi kiralama ve hizmet satın alma sıkıntısından kurtuldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, alınan araçların belediyeye artı bir katma değer sağlayacağını dile getirdi.

İlçelerde başlatılan asfalt ve beton yol seferberliğiyle önemli mesafeler kat ettiklerini söyleyen Başkan Güler, “Kullanacağımız bu makinelerle, başta yol meselesini dönemimizi beklemeden bitireceğiz. Yerel yönetimlerde, birinci yılda birinci vites, ikinci yılda ikinci vites, üçüncü yılda üçüncü vites, dördüncü vites, seçime girerken de beşinci vitese atma gibi bir adet vardır. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz gelir gelmez beşinci vitese attık ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Ucuz ve verimli olsun diye de kaynaklarımızı tespit ediyoruz” dedi.​

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV