Advert

Büyükşehir destekli kesme çiçek üretimi

Büyükşehir destekli kesme çiçek üretimi
Büyükşehir destekli kesme çiçek üretimi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Belediyeye ait atıl durumdaki tarım arazilerini üretime açan Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Ordu’da üretimine başlanan lishianthus çiçeğinde ilk hasat yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, damızlık koyun, kaz, Pekin ördeği ve örtü altı sebze yetiştiriciliğinin ardından, kesme çiçek sektörüne de destek veriyor. Bu kapsamda, Altınordu ilçesinin Şahincili Mahallesi’nde yer alan belediyeye ait arazi, kesme çiçek üretimine açılmış ve Ordu için yeni bir çeşit olan lishianthus çiçeğinin üretimi başlanmıştı.

Ordu ekonomisine alternatif bir tarımsal faaliyet çeşitliliği kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Kesme çiçek üretimi amacıyla Büyükşehir Belediyemize ait Altınordu ilçesi Şahincili mahallesinde bulunan araziyi de Ömer Gök isimli çiftçimize kullanım bedeli karşılığında verip, üretime açtık. 1300 m² alanda kurulan seralarda ilimiz için yeni bir çeşit olan lishianthus çiçeği yetiştiriliyor. Sözleşmeli tarım kapsamında mevsimlik çiçek üretimi de yapacak olan Ömer Gök isimli üreticimiz 40 bin kök olarak dikimini gerçekleştirdiği lishianthus çiçeğinin hasadına da başladı. Kendisi kesme çiçeğin getirisinden oldukça memnun. Bizler de ilimize alternatif bir tarımsal faaliyet çeşitliliği kazandırmamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Haber merkezi

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI