Advert

Bu proje Gülyalı’yı uçurur…

Bu proje Gülyalı’yı uçurur…
Bu proje Gülyalı’yı uçurur… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, hem balıkçıları modern mekanlara kavuşturacak, hem de ilçeye bölgenin en modern barınağını kavuşturacak projenin startını verdi.

Bölgede yaptığı incelemeler ve örnek uygulamaları gördükten sonra Gülyalı Balıkçı Barınağının modernizasyonuyla ilgili projeyi hazırlatan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, projeyi Gülyalı Balıkçı Kooperatifi üyeleriyle paylaştı.

Onlarca barınağı inceledi

Projenin oluşturulma aşamasında balıkçı barınağının sorunlarının neler olduğunu tespit ettiğini belirten Başkan Tepe, “Doğu Karadeniz sahili boyunca örnek uygulamalara sahip barınakları yerinde inceledim. Burada yaşanılan sorunların birçoğunu onların da yaşadığını, nasıl çözümler ürettiklerini not aldım. Burada ortaya koyacağımız uygulamayla balıkçımızın şikayet ettiği kangren haline dönüşen sorunlar ortadan kalkacak. Balıkçı esnafımız rahata kavuşacak” dedi.

Balıkçılar da beğendi

Burayı kullanacak balıkçı esnafının görüşlerini de önemsediklerini belirten Başkan Tepe, “kimseye dayatma yapmıyoruz. Onun için de önce projemizi kooperatif üyeleri ile paylaştık. Onların da görüşlerini not aldık, gerekli revizeleri yaptıktan sonra nihai şekline ulaştıracağız. Talep ettiğikleri düzenlemelere baktığımızda büyük oranda bu projeyi uygulamış olacağız” dedi.

Turizme de hizmet edecek

Projenin balıkçı esnafına getireceği konforun yanı sıra ilçe turizmine de hizmet edeceğini müjdeleyen Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, şu bilgileri verdi:

“İstiyoruz ki burada ortaya koyacağımız proje turizme de hizmet etsin. İnsanlar aileleriyle gelerek zaman geçirsinler. En güzel balıkların tüketilebildiği butik restaurant, cafe gibi yeme içme yerleri de proje de yer alıyor. Dolayısıyla ilçeyi cazibe merkezi haline getirebilecek bir uygulama ortaya koyacağız.

Doğal doku bozulmayacak

Burada herhangi bir dolgu çalışması, çevre tahribatı yapılmayacak. Mevcut eskiyen ahşa yapıları yıkarak aynı konumda modern tek tip barınaklar inşa edeceğiz. Barınaklarımız yine ahşap yapıyla bölge mimarisine de uygun bir yapıda olacak. Barınakların ihtiyacı olan su, elektrik, tuvalet, banyo gibi temel ihtiyaçları karşılayacak bir altyapıyı burada hayata geçireceğiz.” Yusuf Can Erişen(Ordu Hayat)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI