Advert

Bu nasıl yönetici?

Bu nasıl yönetici?
Bu nasıl yönetici? Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Devlet Hastanesi, yönetimsel krizlerle gündemden düşmüyor. Hasta sayısı artması ve bir hastanın acil ameliyatı gerekince iznini kesip göreve başlamak isteyen doktora Başhekim Atilla Gürgen izin vermedi.

Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Atilla Gürgen halkın sağlığı ile oynamaya devam ediyor. Sağlık çalışanları; “Altında çalışanlara mobbing yaptığı iddiaları ile sık sık gündeme gelen bu başhekime dur diyecek bir devlet yetkilisi yok mu?” diye soruyorlar.

Tam bir skandal!

Vatandaşın sağlığı ile resmen oyun oynayan başhekimin imza attığı son olay duyanları pes dedirtti.  Cumhurbaşkanlığının esnek mesai kararı olmasına, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nün de Pandemi sürecinde hasta sayılarının çok fazla olması nedeni ile Ordu ilinde esnek mesai uygulanmayacağını belirtmesine rağmen Başhekim Atilla Gürgen, Ordu Devlet Hastanesinde Türk Sağlık Sen İş Yeri Sendika Temsilcisi ve uzman hekim olan doktorun iznini yarıda kesip göreve başlama talebini "ben iznini kesip göreve başlamanı uygun görmüyorum" diyerek red etmesi şaşkınlık ve tepki ile karşılandı.

Çifte standart!

Aynı şekilde talepte bulunan bazı diğer personellere her hangi bir problem çıkarmayan başhekimin bu çifte standart uygulaması çalışma barışına ve halkın sağlık hizmeti alma hakkına vurulan bir darbe olarak yorumlanıyor.

Göreve başlamasına izin verilmeyen uzman hekimin aynı branşında hastanede 10 hekim olması gerekir iken bu gün itibarı ile 2 uzman hekim aktif olarak çalışmakta. (PDC’si 10 ancak 5 hekim mevcut olup 3 hekim izinli).

Hastanın tedavisi de engelleniyor

İşyeri temsilcisi olan doktorun ağrıları ve şikayetleri artan kanser hastası başta olmak üzere acil durumda olan kendisinin daha önceden takip ettigi hastalarının ameliyatını ve tedavisini yapmak için kendi isteği ile iznini keserek kamu görevine bir an önce başlama isteği başhekim tarafından hiç bir kamu yararı olmadan keyfi olarak red edilmesine Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin facebook hesabından tepki gösterdi.

“Bu nasıl kamu yararı?”

Olayın Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne de iletildiğini ancak bir çözüme ulaşılamadığını belirten Başkan Zengin, Kurum idarecilerin kişisel husumet veya hırs ile kamu yararı olmayan konularda taktir yetkisinin kullanamayacağını cerrah olan doktor üyemizin göreve başlatılmamasının da nasıl bir kamu yararı olduğunu akıl mantık ile açıklanamayacağını belirtti.

Mevzu bahis Uzman hekimin endoskopi yapma yetki belgesi olan kanser gibi özellikli ameliyatlarda konusuna başarılı bir cerrah olduğunu belirten Zengin, şunları söyledi;

“Kişisel egolar üzerinden ‘doktor doktor’ diye yanan vatandaşın sağlık hizmeti almasına başhekimin hukuksal dayanağı olmayan keyfi kararı ile engel olması kabul edilemezi. Sağlık Bakanlığından Ordu İl Valiliğinden ve Sağlık Müdürlüğünden halkın ve çalışanların mağduriyetini neden olan bu durumu gidermesini bekliyoruz. Yeni sözleşme döneminde artık; halk ile çalışan ile barışık iş bilen Başhekimlerin göreve getirilmesini bekliyoruz. Bu konu ile birnlikte çalışanlarımızın ve üyelerimizin her türlü hukuki haklarının takipçisi olmaya dün olduğu gibi bu günde devam edeceğiz.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI