Advert

"Boyun eğmedik, eğmeyeceğiz"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

SOL Parti Ordu İl Başkanı Turgay Bekgöz, 12 Eylül darbesinin 40. yılı olduğunu hatırlatarak, "Ülkemizde 12 Eylül Amerikancı faşist darbe karanlık bir yol açtı." dedi.

Devrimci geleneğin asla milliyetçi bir gericilik önünde boyun eğmeyeceğini aktaran Bekgöz, herkesin barış içinde bir arada yaşadığı bir ülke kurmak için mücadele ettiklerini söyledi.

"Mücadele edeceğiz"

'Ülkemizde 12 Eylül Amerikancı faşist darbe karanlık bir yol açtı. Ülkenin solcularını, aydınlarını, emek örgütlerini, parlamentosunu kısaca demokratik ve insani bütün değerlerini imha eden darbeciler gerici akımları güçlendirerek Türkiye'nin faşist bir din devletine doğru dönüşümünün temellerini attılar' diyen Bekgöz, sözlerine şöyle devam etti; "


1980'ler de Türkiye toplumuna karşı yapılanlar bugün de aynı amaç ve anlayışla devam ettiriliyor.
Darbecilerin Türk-İslam Sentezi uygulamalarıyla beslendikleri tarikatlar ve cemaatler ülkemizde darbe yapacak güce ulaştılar. Bütün dini tarikat ve cemaatlere olağanüstü geniş olanaklar sağlanmıştır. Bunun en belirgin örneği darbeci Fetullah Gülen/FETÖ cemaati olarak bilinenidir. 12 Eylül faşist darbesinin açtığı yoldan yürüyen, emperyalist kapitalist sistemin döşediği taşlara basa basa siyasal İslamcı tek adam rejimi kuruluyor ve laikliğin kırıntıları da bertaraf ediliyor. Tüm bunlar yapılırken, kamu ekonomisi de sermaye ye peşkeş çekilmiştir. Halka ait olan varlıklar/KİT'ler böylece tasfiye edilmiştir. Bu ülkenin ilerici devrimci geleneği, uzun dönemde kök salan ve cumhuriyet döneminde derinleşen Aydınlanma birikimi, asla ve asla dinci ve milliyetçi bir gericilik önünde boyun eğmedi, eğmeyecek. Biz Ordu SOL Parti İl Örgütü olarak  laiklik, özgür, herkesin barış içinde bir arada yaşadığı bir ülke kurmak için mücadele etmeye devam edeceğiz."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI