Advert

“BÖYLE ALTIN DÖNEM Mİ OLUR?”

“BÖYLE ALTIN DÖNEM Mİ OLUR?”
“BÖYLE ALTIN DÖNEM Mİ OLUR?” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP iktidarının 18 yılını “Çevre hassasiyetinde altın dönem” olarak nitelemesine tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Çevreye zarar verecek ne kadar proje varsa AKP döneminde faaliyete geçirildi. Böyle altın dönem mi olur? Bu olsa olsa kara dönem olur” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ünye’ye de gelen CHP Doğa Hakları ve Çevre’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerleşkesi’nde ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ fidan dikim programında yaptığı konuşmaları değerlendirdi. Öztunç, “Cumhurbaşkanı son 18 yıl için ‘Çevre hassasiyetinde altın dönem’ tanımlamasında bulundu. Çevreye zarar verecek ne kadar proje varsa AKP döneminde faaliyete geçirildi. Böyle altın dönem mi olur? Bu olsa olsa kara dönem olur. Belli ki, ‘altın’ deyince Cumhurbaşkanı ile aynı şeyleri anlamıyoruz” yorumunda bulundu.

“Altın fındıktır”

Maden için sondaj çalışmasının yapıldığı Ünye’nin Yeşilkent Mahallesi'nde de vatandaşlarla buluşan CHP heyeti içinde yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, bu güzelliğe, doğaya yazık edildiğini belirterek, "Altın arıyorlarsa, altın fındıktır. Fındığı keserek, 'fındığı kaldıralım ve yerine altından altını çıkaralım'. Yazıktır, günahtır, değmez" Dedi.

Öztunç, hükümetin, son zamanlarda 4-5 vilayete kafayı taktığını öne sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlara baktığınız zaman Muğla'ya, Çanakkale'ye kafayı takmış görünüyorlar. Balıkesir'e, Kazdağları'na yani. Karadeniz'de de Ordu'ya kafayı takmışlar. Ordu'da her tarafı maden ocağına çevirmek istiyorlar. Ordu'yu delik deşik yapmak istiyorlar. Ordulular, Ünyeliler, Fatsalılar buna izin vermesinler. Çünkü bir kanun çıkar. Kanun çıktığı zaman Mili Eğitimle ilgilidir, tekrar başka hükümet gelir düzeltir. Ama çevreyle ilgili bir kanun çıkarsa, çevreyle ilgili bir yanlış yapılırsa düzelmez. O ağaçlar kesilirse, 100 yıl, 200 yılda o ağaçların yerine yeni ağaçlar ancak gelir." Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ GALİBİYETE ODAKLANDI
AKKUŞ GALİBİYETE ODAKLANDI
SINAVLAR ERTELENDİ
SINAVLAR ERTELENDİ