Advert

"BOTANİK PARKA SAHRA HASTANESİ YAPILMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu'ya yapılacak olan şehir hastanesinin 6 yıldan önce bitirilemeyeceğini öne sürerek, Botanik Park'ın olduğu yere İstanbul Atatürk Havalimanına yapıldığı gibi hemen bir sahra hastanesi yapılması gerektiğini belirtti.  

Ordu'da hastanelerin doluluk oranının ortada olduğunu ve bu dönemde acil bir çözüm bulunması gerektiğini aktaran Enginyurt, şehir hastanesinin beklenmeden hemen bir çözümün şart olduğunu dile getirdi.

"En uygun yer Botanik Park"

Botanik Parka yapılacak bir sahra hastanesinin Ordu'daki sağlık sorununa en azından ilk etapta bir çözüm olabileceğini söyleyen Enginyurt; "Ordu Şehir Hastanesi veya Devlet Hastanesi bir an önce hayata geçmeli, yapılmalı. Sağlık Bakanlığı açıkladı; hastanelerde yer yok, yüzde 65 civarında yoğun bakımlar dolu. Nasıl ki 45 günde İstanbul Atatürk Havalimanına 45 günde hastane yapıldıysa, Ordu Botanik Park'a da kısa süre bir sahra hastanesi yapılmalı. Ordu Botanik Park'ın olduğu yer zaten hastane için istimlak edilmişti. İlk etapta Ordu'nun hastane sorununa çözüm bulunmalı." dedi.

"6 yıl bekleyemeyiz"

'Ordu Şehir Hastanesi'nin ihalesi Ekim ayında çıkacakmış. Kasım'da ihale edilecekmiş. Sonra inşallah başlayacakmış. En az 6 sene. Bu şehir 6 sene hastanesizliği kaldıramaz' diyen Enginyurt, TV 52'de katıldığı programda şunları söyledi; "Bize akıl vermesinler. Kimsenin olmadığı televizyon ekranlarına çıkıp hadi gözün aydın Ordu hastaneni yaptık demesinler. Dalga geçmesinler. Bu şehir hastanesi 6 yılda bitmez! Ordu'nun 45 günde bitecek bir sahra hastanesine ihtiyacı var. Hastane için yerimiz de var: Botanik Park. 15 milyon lira para harcanarak Botanik Park yapıldı. Hastane yapacağız denilerek 15 milyonluk Botanik Park yerle bir edildi. Şuan çöplüğe dönüştü. Oraya hemen bir sahra hastanesi yapmak lazım. Bunun için Sağlık Bakanı ve Cumhurbaşkanı ile görüşmek gerekir. Ak Parti milletvekilleri, CHP'li vekiller ve benimle birlikte Cumhurbaşkanı ile görüşse, eminim ki Cumhurbaşkanı Botanik Parka 45 günde sahra hastanesi yapılması için talimatı verir. Bu sayede de 6 yıl beklemeden Ordu'da sağlık problemi çözülmüş olur."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV