Advert

"BİZİ BU BAŞHEKİMDEN KURTARIN"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Devlet Hastanesinde yaşanan doktor eksikleri ve istifalara değinerek; "Ordu’yu bu başhekimden kurtarın" dedi.

 

Adıgüzel, Meclis’te koronavirüsle ilgili yaptığı basın toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak,  “Sağlık çalışanlarına olan hem fiziki şiddet hem de siyasi saldırıları lanetliyorum. Dünya koronavirüsle mücadele ediyor,  AKP iktidarı Korona virüsle mücadele edenlerle mücadele ediyor. Bunu yapanlar  hiçbir Covid hastasının elini tuttu mu acaba? Nefes almakta zorlanan Bir hasta ile göz göze geldi mi acaba? Sadece bu yıl içerisinde bin hekim yurt dışına gitmek için başvuruda bulundu. Şu anda taşrada birçok Ekim tayin istemekte ve istifa etmekte." dedi.

"Doktorlar çileden çıktı"

Ordu Devlet Hastanesi'nde Nöroloji uzmanı kalmadığından bahseden Adıgüzel, Başhekim Efendi hepsini budadı' diyerek, sözlerine şöyle devam etti; "

Yoğun bakımda covid olsun ya da olmasın pek çok hasta  nöroloji uzmanı eksikliğinden sağlık hizmeti alamıyor.  Bu hastaların nörolojik muayenesini de  ya o başhekim yapar  ya da bu Başhekimi orada tutan Sağlık Bakanlığı yetkilileri yapar. Ordu Devlet Hastanesi Ordu'nun en köklü kurumlarından bir tanesidir. Bugünlerde de koronavirüs ile mücadelenin amiral gemisidir. Maalesef son dönemde yapılan liyakatsiz ve de hatta talihsiz başhekim atamalarıyla kan kaybetmektedir. Gün yok ki hastalardan, hasta yakınlarından ve de çalışanlardan bir şikâyet gelmesin. Bu başhekim çalışma barışını bozmuş, on yıllardır siyasetten uzak özveriyle çalışan, adeta hastanenin duayeni olmuş doktorları bile çileden çıkarmıştır.

"Faydasız Başhekim"

Her gün istifalar ve tayin talepleri alınmaktadır. Bu başhekim sayesinde Nöroloji Bölümü doktorsuz kalmış,  dün de Göğüs hastalıkları doktorları toplu şekilde istifa dilekçesi vermiştir. Covid pandemisi ile mücadelede en önde görev yapan göğüs hastalıkları ve yoğun bakımlarda her hastanın ihtiyaç duyduğu nöroloji uzmanları istifa ve tayin istekleri ile rahatsızlığı orta etmişlerdir. Hemen her branş hekimi huzursuzdur. Buradaki sıkıntılar ilimizi temsil eden diğer milletvekilleri tarafından da zaman zaman şikayet konusu olmaktadır Hastaneye verdiği tahribata rağmen bu başhekimin, bir siyasinin eşinin hemşerilik bağlantısı nedeniyle görevde tutulduğu söylenmektedir. Ordulu olduğunu iddia edip, Ordu'ya hiç bir faydası olmamış bu siyasetçinin tek yapması gereken bu şahsı buradan alıp, çok istiyorsa kendine yakın bir yerde değerlendirmesidir.  Bu şekilde sadece kendisini değil hem O'nu, hem de Ordu'yu Kurtarmış olur.”

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV