"BİZ UYARMIŞTIK"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

SES Ordu Şube Başkanı Ferit Ceylan, zamanında büro memurluğu yapan sağlıkçıların yoğun bakımlarda kursa tabi tutulmalarını istediklerini ancak bunun kabul görmediğini belirterek, Ordu Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma dönüştürülen yerlerde günübirlik çözümlerle sürecin ilerlediğini söyledi.

Normal servislerin yoğun bakımlara dönüştürülmesine karşın burada çalışacak servis çalışanlarının yoğun bakım cihazlarını bilmediklerini aktaran Ceylan, halk sağlığı için zamanında uyarılarda bulunduklarını ancak dikkate alınmadıklarını dile getirdi.

"Bugünleri gördük"

Ceylan; "Ordu Devlet Hastanesi'ndeki yoğun bakım çalışanlarının diğer birimlere görevlendirme yapılacakları söyleniyor. Biz geçmişte bugünlerin geleceğini biliyorduk. Yeni gelen ve büro memurluğu yapan sağlıkçıların yoğun bakımlarda kursa tabi tutulmalarını istemiştik. Gerekçemiz ise enfekte olabilecek yoğun bakım personelinin yerine yedek bir sağlık ordusu oluşturulmasıydı. Şimdi Devlet Hastanesi'nde normal servisler yoğun bakıma dönüştürüldü ama orada çalışan arkadaşlarımız yoğun bakım cihazlarını bilmiyor. Şimdi yoğun bakım personelleri oralarda görevlendirilerek bu süreci günü birlikte çözmeye çalışıyorlar. Oysa ki geçmişte bizler bu halkın sağlığı için, sağlığın çökmesini istemediğimiz için sorunları dile getirdik ama dikkate alınmadı." dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!