Advert

"BİZ KUTLAYACAĞIZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Ordu Şubesi Başkanı Hikmet Pala, Cumhuriyet Bayramı’nı yasaklama girişimini şiddetle retettiklerini belirterek, "hiç bir gerekçe Cumhuriyet bayramımızı kutlamaya engel olamayacaktır" dedi.

"Parlamenter demokratik sisteme geçiş zorunludur" diyen Hikmet Pala, taleplerini şöyle sıraladı;

"Laiklik milli egemenliğin ve milletimizin güvencesidir. Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı Atatürkçü Düşünce’nin kırmızı çizgisidir. Atatürk’ün ekonomi modelini ve sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek şarttır. Ulusal, laik, bilimsel, eşit ve karma eğitim vazgeçilmezimizdir. Cumhuriyetimizin özü demokrasidir, demokrasimizin temeli de cumhuriyettir. Doğaya ihanet vatana ihanettir.

Çocuklarımıza, Cumhuriyet kazanımlarının yeniden hayata geçirildiği demokratik, laik, sosyal, hukukun üstünlüğüne dayanan tam bağımsız bir Türkiye bırakmak zorundayız… BU HEDEF BİZİM! Gençlerimizin; dünüyle, bugünüyle gurur duyacakları, geleceğe umutla bakacakları, yurttaşı olmaktan onur duyacakları bir Türkiye’yi hep birlikte yaratmalıyız… BU DAVET BİZİM! 2023, Atatürk Cumhuriyetinin yeniden doğuş tarihidir… BU HASRET BİZİM!

Atatürkçü Düşünce Derneği, tüm yurttaşlarımızı, pandemi koşullarına uyarak ve gerekli önlemleri alarak 29 Ekim 2020 Perşembe günü, gün boyunca (saat10.00-18.00 arasında) Atatürk Anıtları’nı çiçek bahçesine dönüştürmeye çağırmaktadır. Milli Bayramlarımızı kutlamaya hiçbir kuvvet, hiçbir gerekçe, hiçbir durum engel olamayacaktır" dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!
VAKALAR, YENİ YASAKLARI İŞARET EDİYOR!