BİR “HÜRRİYET HİKAYESİ”

BİR “HÜRRİYET HİKAYESİ”
BİR “HÜRRİYET HİKAYESİ” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Çok-Partili Dönemde Özgürlükçü Bir Siyaset Girişimi (1955-1958)

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 1954 yılından Demokrat Parti’den ayrılan 19 milletvekilinin kurduğu Hürriyet Partisi’nin Türk siyasi tarihindeki yerini kaleme aldı. İletişim Yayınları tarafından yayınlanan eser 3 gün önce okuyucu ile buluştu.

Ertuğrul Günay, Bir “Hürriyet” Hikâyesi’nde Hürriyet Partisi etrafında uzun soluklu olamayan bu “hürriyetçi” çıkışın nedenlerini ve sonuçlarını irdeliyor. Günay, Türkiye’nin demokrasi yolculuğundaki aksaklıklara ve hâlâ çözüm bekleyen temel problemlerine bakarken, aynı zamanda 50’li yıllara panoramik bir bakış sunuyor. Hürriyet meşalesinin neden süreklilik taşıyamadığına dair titiz bir inceleme yapıyor.

Nazım Günay ile Halit Özyurt’a ithaf etti

Kitabın önsözünde sayfa düzeni ve düzeltmelerinde her zamanki gibi titizliğiyle oğlu İnanç’ın yardımcı olduğunu belirten Ertuğrul Günay, “Onun da isteğiyle bu kitabı, anlatılan döneme tanıklık etmiş iki iyi insana, İnanç’ın büyükbabası Nazım Günay’ın ve dedesi öğretmen Halit Özyurt’un iziz anılarına ithaf ediyorum.”

İletişim Yayınevi’nden çıkan Ertuğrul Günay’ın yeni kitabını, kitapçılarda ve internet kitap alışveriş merkezlerinde bulmak mümkün. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"