Advert

BİR BALERİNİN ÇIĞLIĞI...

BİR BALERİNİN ÇIĞLIĞI...
BİR BALERİNİN ÇIĞLIĞI... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Yazar yalçın Şimşek, yarın Ordu’da imza günün gerçekleştireceği yeni kitabının satış gelirinin yarısını, SMA hastası Demir Ali için düzenlenen kampanyaya bağışlayacağını açıkladı.

2019’un 3 Aralığında, yaşamı tüm sıcaklığıyla kucaklayan o genç balerini hedef almıştı ölümün soğuk yüzü. Sevgiden mahrum bir firari mahkûm, daha 20’sinde Ceren Özdemir’in sevgi dolu yüreğine saplamıştı bıçağını!..

Hiçbir ideali olmayan bir psikopat, idealleri için yaşayan Ceren’in canına kıymış, kor olup tüm yürekleri dağlamıştı ateş!..

O vahşi cinayetten bu yana ne kadın cinayetleri son buldu ne de kadına şiddet!..

Yalçın Şimşek bu kitabında, ömrünü hayallerinin peşinden koşmaya adayan Ceren Özdemir’in yürek sızlatan öyküsünü akıcı üslubuyla anlatmakla kalmıyor, bireylerin ve kurumların sorumluluklarına da dikkat çekiyor.

Bu cinayet karşısında herkesin ve her kesimin suçüstü yakalandığını ifade eden Şimşek, “Artık suçumuzu itiraf etmemizin zamanı geldi. Aileler, çevre, toplum, eğitim sistemi ve devlet; suçlu değil miyiz hep birlikte? Eğer Ceren’i hayattan koparan o vahşeti ve nedenlerini sorgulamıyorsak, söyleyecek sözümüz de olmamalı!” diyor kitabında.

Kızılderililerin doğaya bakışını, yaşam biçimini ve çocuklarıyla ilişkilerini, günümüz dünyasıyla kıyaslayan ve sarsıcı öykülere de yer veren Şimşek, kitabında empati ve psikopatiyi de tüm ayrıntılarıyla sorguluyor.

Yalçın Şimşek, “Ceren, Balerinin Çığlığı” isimli kitabını bugün kitabına konu olan talihsiz genç kızımızın ismini taşıyan ve onun yaşam öyküsünü anlatan kitabını imzalayacak.Yalçın Şimşek, 10 ay önce yazmaya başladığı “Ceren, Balerinin Çığlığı” isimli kitabının, internetten satış yapan sitelerin yanı sıra DNR mağazalarında ve Ordu’daki tüm kitapçılarda satışa çıktığını belirterek, kitap gelirinin yarısını Demir Ali’nin kampanyasına bağışlayacağını açıkladı. Adnan Alparslan/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti