Advert

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ EĞİTİMİ!

 BİLİNÇLİ TÜKETİCİ EĞİTİMİ!
 BİLİNÇLİ TÜKETİCİ EĞİTİMİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Tüketici Dernekleri Federasyonu, Ordu'da ürün güvenliği ve tüketicinin bilinçlendirilmesi amacıyla bir eğitim düzenledi.

Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Aziz Koçal, Ordu'da bir otelde düzenlenen eğitim öncesinde yaptığı açıklamada, "Ürün güvenliği, tüketicinin sağlık ve güvenliğinin korunması açısından çok önemlidir. Tüketicinin sağlık ve güvenliğinin korumak, devletin görevlerinden biridir. Tüketicinin güvenli ürüne ulaşmasını sağlayacak çalışmalar çok önemlidir. TÜKODER'in kurulma amaçlarından birisi tüketici bilincini artırmaktır. Ticaret Bakanlığı'nın yürüttüğü proje kapsamında bir çok şubemizde ürün güvenliğiyle ilgili tüketici bilinci oluşturmaya çalışıyoruz." dedi.

"Tüketici politikası oluşturulmalı"

'Bilinçli tüketici, gereksiz harcamalardan kaçındığı için hem kendi aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sunar' diyen Koçal, şunları kaydetti; "Reklamların kendi ihtiyaç sıralamasını değiştirmesine izin vermez, ne alması gerektiğini, ürün alırken neler alması gerektiğini bilir ve alışverişini buna göre yapıp, mağdur olmaz. TÜKODER Ordu Şubesi'nin burada aldığı eğitimdeki bilgileri il geneline yaymaları, Ordu'da bilinçli tüketici oluşmasına fayda sağlayacak. Haklarımızı öğrendiğimiz sürece haksızlıklar da azalacaktır. Tüketicinin alım gücünün yükselmesi lazım ki, merdiven altı ürünlerden uzaklaşıp güvenli ürünleri alabilsin. Bu yüzden bir tüketici politikası oluşturmak gerekiyor."

Tüketici Dernekleri Federasyonu tarafından TÜKODER Ordu Şubesi'ne verilen eğitimde Ordu'da tüketicilerin daha da bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI