Advert

Beslenme dostu okul

Beslenme dostu okul
Beslenme dostu okul Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde “Beslenme Dostu Okullar” programı başladı. Bu çerçevede Yalçın Çelebi Anaokulunda 2. Geleneksel Sunum Günleri/ Kahvaltı Tabağı Sunumu Yarışması yapıldı.

 

Beyaz Bayrak sahibi okulların gönüllü olarak katıldıkları Beslenme Dostu Okullar Programını, Mili Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak birlikte yürütüyor.

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’nın ‘’Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması’’ başlığı kapsamında ‘’ Beslenme Dostu Okul Projesi’’ ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedefleniyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde olduğu gibi Ordu'da da yürütülüyor.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ