Advert

"BELEDİYELERİ KİMLER YÖNETİYOR?"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin eleştirilerinden sonra AKP’li ilçe belediyelerine de yüklenerek, "Halkla ve sahadaki somut gerçeklerle kopuk belediye başkanları var." dedi.

'Ordu AKP’li belediyeler açısından talihsiz bir dönemden geçiyor' diyen Adıgüzel, belediyeleri kimin yönettiğinin belli olmadığını dile getirdi.

"Çanak tutuyor"

Fatsa Belediye Başkanının madeni savunmasına tepki gösteren Adıgüzel, şunları söyledi;

"Fatsa Belediye Başkanı bir yerel televizyon kanalında çıkmış coğrafyamıza zararı olduğu artık tüm çevrelerce, tüm bilim insanlarınca kabul edilen Fatsa’daki altın madenini savunuyor. Fatsa coğrafyasına yapılan bu ihanete ilk başta kendisinin karşı çıkması gerekirken savunuculuğunu yapıyor. Kaz dağlarında altın madenciliğinin engellenmesinde CHP’li Çanakkale Belediye başkanının nasıl bir rol oynadığını hepimiz gördük. Yakında bir örnek daha var; Erbaa belediye başkanı da MHP'li kendi topraklarındaki bu tür bir girişime karşı durmanın öncülüğünü yapıyor. Çünkü bu işin siyaseti yok. Bu topraklarda kim ki bu maden kartellerinin buralara zarar vermesine ses çıkartmayıp bir de çanak tutuyorsa bilinmelidir ki işbirlikçidir. Ya da ağa babalarından gelen baskılara karşı duracak özgüvenleri ve halktan yana duracak kimlikleri yoktur.

"Vizyonsuz insanlar yönetici olmuş"

Yine Gölköy'de duyuyoruz ki Gölköy Ulugöl Tabiat Parkı'nın çevresindeki o nadide doğal alana bir yapılaşma için Gölköy Belediyesinin girişimleri var. İşte bu coğrafyanın en büyük şanssızlığı böyle vizyonsuz, çevresinin doğal hayatın insanın kıymetini bilmeyen yöneticilerle yönetiliyor olması. Her şey bir yana şu anda halkımız ekmek derdindeyken yaptıkları anlamsız ve muazzam harcamalar var. Reklam, tanıtım sosyal medya harcamaları başta olmak üzere halkın parasını çarçur edenlerin peşini bırakmayacağız."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ