Advert

BELEDİYE-İŞ'TEN ORBEL'E TEPKİ!

BELEDİYE-İŞ'TEN ORBEL'E TEPKİ!
BELEDİYE-İŞ'TEN ORBEL'E TEPKİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Belediye-İş sendikası Ordu Şube Başkanı Kadir Altun, bir basın toplantısı düzenleyerek Orbel çalışanlarına sendika değiştirme baskısı yapıldığını belirterek, uyarılarda bulundu.

‘Sendikamız Belediye-İş, yetkili olduğu Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı ORBEL A.Ş.’de de çalışma ve yaşam koşullarını en iyi düzeye taşımak için yıllardır mücadele etmektedir’ diyen Altun; “Belediye-İş’in emekçiden yana bu çalışmaları, zaman zaman belli çevrelerin oyununu bozmaktadır. Nitekim Ordu Büyükşehir Belediyesi eski yönetim döneminde, üyelerimiz, il dışından getirilen bazı bürokratlar tarafından Anayasaya ve yasalara aykırı bir şekilde sendikamız Belediye-İş’ten istifaya, Hak-İş/Hizmet’İş’e üye olmaya zorlanmış, ancak her iki sefer de belediye emekçileri bu uzaktan kumandalı menfaatperestlere hak ettikleri cevabı vermiştir.” dedi.

Altun, sözlerini şöyle tamamladı; “Geçtiğimiz günlerde de Ordu belediye emekçilerinin Anayasal ve yasal sendika seçme özgürlüğünü içine sindiremeyen, hazımsız, mercimek akıllılar, bitleri yeniden kanlanmış olacak ki ORBEL’de yeni yetki sürecini fırsat bilip, sendikamızı karalamaya, işçilerin birliğini bozmaya yönelik hazırladıkları yalan ve iftiraları sanki habermiş gibi bazı internet sitelerinde yayınlatıp harekete geçmiştir. ORBEL işçisini, baskı ve tehditle bireysel sözleşmeye zorlayanlar, işçilerin sendika seçme özgürlüğüne müdahale etmenin de, Anayasal toplu sözleşme hakkını gasp etmenin de suç olduğunu, bu suçun cezasının da Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesine göre 6 aydan 2 yıla kadar ertelemesiz hapis olduğunu, Ordu Büyükşehir Belediyesi eski yönetim döneminde işçiye baskı yapan bürokratların yargılandığını da çok iyi biliyorlar. O yüzden de yalan ve iftiralarla bu suçlarını gizlemeye çalışıyorlar. ORBEL işçisini yalanlarla, baskı ve tehditle “Bireysel Sözleşme” imzalamaya zorlamak, ne yasaldır ne de ahlaka ve hakkaniyete uygundur.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI