Advert

BELEDİYE-İŞ’TEN BASKI İDDİASI!

BELEDİYE-İŞ’TEN BASKI İDDİASI!
BELEDİYE-İŞ’TEN BASKI İDDİASI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Belediye-İş Sendikası Ordu Şubesi, Ordu Büyükşehir Belediye eski Başkanı Enver Yılmaz ve bazı bürokratlarının üyeleri baskı ve tehditle Hak-İş/Hizmet-İş’e üye olmaya zorlama baskısını şimdi de, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Özel Kalem Müdürü Mehmet Altun’n yaptığını öne sürdü.

‘Belediye-İş üyelerini hukuk dışı bir şekilde baskı ve tehditle sendikamızdan istifaya Hak-İş/ Hizmet-İş’e üye olmaya zorlayanlar, bu hukuk darbesinin hesabını hukuk karşısında er ya da geç verecektir’ denilen Belediye-İş Sendikası Ordu Şubesi’nin açıklaması şöyle devam ediyor; “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Özel Kalem Müdürü Mehmet Altun, daire başkanlarını arayarak “Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in talimatı var, tüm işçiler Belediye-İş’ten istifa edip, Hak-İş/Hizmet-İş’e geçecek”kanunsuz emrini vererek, daire başkanları üzerinde baskı kurarak, “emrinizdeki tüm işçiler Hizmet-İş’e geçecek, listesini tutun, bize iletin” diyerek suç işlemektedir. Bu hukuk dışı emirlere uyarak işçilere baskı yapan, onları istifaya zorlayan, listesini tutan daire başkanları da bu suçun ortaklarıdır. “

“Suç işliyorsunuz”

Açıklama şu ifadelerle son buldu; “Belediye-İş olarak kanunsuz emirlerle açıkça suç işleyen, Özel Kalem Müdürü Mehmet Altun’a bir çift lafımız var. Hangi menfaatlerle bu işe girdiğiniz bilmiyoruz, ancak ne karşılığı yapıyorsanız yapın, işçileri sendikamızdan istifa ettirip, başka bir yapıya üye olmaya zorlamak, Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesine“Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükmüne göre suçtur.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI