"BELDE EVLER HALKA AÇILMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV), Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne Belde Evler'in olduğu yerin park yapılıp halkın kullanımına açılması çağrısında bulundu.

ORÇEV üyeleri, Belde Evler'in yıkımının sürdüğü alanda incelemelerde bulundu. Dernek Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Belde Evleri’n yapılması sürecinden bu yana yapılan usulsüzlüklere karşı mücadele ettiklerini belirterek, Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun alanın “Park Alanı” olması yönündeki teklifinin kabul edildiğini hatırlattı.

"Park alanı yapılmalı"

Büyükşehir Belediyesi'nin Belde Evler'de yıkımın devam ettiğini açıkladığı aktaran Gönül, şunları kaydetti; "Yıkım tamamlanmadı. Üç blokun ortak zemini hala yıkılmadı. Burasının etrafı yeniden kapatılıyor. Başka bir çalışmanın yapılacağı endişesindeyiz. Yasadışı çalışmalara izin vermeyiz. Bu yıkım tamamlanmalı ve OBB Meclis’in alınan “Park Alanı” kararı uygulanmalıdır. Yıkım bir an önce yapılmalı, 2021 yılı yaz ayına yetişecek biçimde yeşil alan çalışması tamamlanmalı,geçmişte olduğu gibi mesire yeri ve semt spor alanları olmalıdır. Buraya “Park Alanı” dışında başka yapılacak tüm çalışmalar yasadışıdır. Yasadışı çalışmaya karşı hukuki ve fiili mücadelemizi vereceğiz."

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"